news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
93 dni!
Newsy
Skocz Do
Co sądzisz o teledysku Deutschland? (max 3 odpowiedzi)
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

.:: Kolejne teledyski Rammstein ::.

Informacja:

» Leon, własne

Ledwo zdążyliśmy się oswoić z „Deutschland”, a na horyzoncie pojawiają się wieści o kolejnych teledyskach promujących siódmy – niezatytułowany jak dotąd – album Rammstein. Jeśli śledzicie nas od dłuższego czasu, to wiecie, że nadchodzący krążek ma doczekać się aż pięciu teledysków. Zgodnie z najnowszymi informacjami w każdy z nich zainwestowano sporo pieniędzy, jednak nie są to jedyne informacje, jakie posiadamy:

Po pierwsze – „Deutschland”. Zgodnie z opisem sprzed premiery faktycznie istnieje 19-minutowa wersja klipu (15 minut filmu i 4 minuty napisów końcowych). Jej premiera przewidziana była na 12 kwietnia równolegle z singlem, natomiast nie mamy pewności czy plany te nie uległy zmianie przez wydanie krótszej wersji „Deutschland” w zeszłym tygodniu. Co ciekawe – zeszłotygodniowa premiera miała być jakoby efektem błagań zanoszonych przez fanów wszystkimi kanałami w stronę Rammstein. Na pewno powstał materiał zza kulis teledysku i zostanie on wkrótce opublikowany, tak twierdzi bowiem pracujący przy teledysku – tym razem w roli montażysty - David Gesslbauer – reżyser ostatnich klipów Emigrate. Skoro jesteśmy przy „Deutchland” to warto przytoczyć tu parę ciekawostek:
- tekst napisali Till i Richard (podobno z przewagą tego drugiego),
- zdjęcia do klipu odbyły się w styczniu i trwały cały tydzień,
- Richard był bardzo zaniepokojony noszeniem munduru SS, ponieważ to bardzo drażliwy temat dla Niemców i nie byli pewni czy najbardziej kontrowersyjne sceny powinny znaleźć się w klipie.

Po drugie – kolejny teledysk już w kwietniu. Według przecieków ma być on utrzymany w dużo lżejszej atmosferze, przywodzącej na myśl „Mein Land”. Sam kawałek nie jest tak poważny tematycznie jak „Deutschland”, podobno od strony muzycznej jest chwytliwy. Zdjęcia powstały w marcu w RPA, zaś reżyserem obrazu jest Jörn Heitman (według Davida Gesslbauera ma on pracować nad aż dwoma teledyskami Rammstein). Tytuł pozostaje nieznany, aczkolwiek pole do interpretacji w zestawieniu z „zakodowaną” tracklistą siódmego albumu jest dosyć spore.

Po trzecie – czarno-biały teledysk. Taką informację ujawniła aktorka w nim występująca. Prawdopodobnie chodzi tu o opisywany w poprzednich wpisach klip Jörna Heitmana - osadzony w pierwszej połowie XX wieku, opowiadający o kobiecie walczącej o swoje prawa. Tytuł i data wydania pozostają nieznane, natomiast pewnym wydaje się, że nastąpi to po premierze albumu.

Po czwarte – Jonas Åkerlund. „Sakralne porno” jak dosadnie komentują materiały z planu niektórzy fani to jak się okazuje jedyny okraszony oficjalnie udostępnionymi zdjęciami klip Rammstein. Na tę chwilę angaż aktorów erotycznych i obecność dewocjonaliów są jedynymi pewnikami tego klipu. Miejmy nadzieję, że nie będzie to tylko szok dla szoku, jak to w przeszłości bywało. Tytuł i data wydania pozostają nieznane, tym niemniej tutaj raczej jesteśmy pewni, że zobaczymy go po premierze albumu.

Po piąte – ostatni teledysk nakręcony kilka dni temu. Nie znamy tytułu, nazwiska reżysera, za to wiemy, że zdjęcia do niego powstały. Jeśli ujrzy światło dzienne, to być może nawet w przyszłym roku. Zazwyczaj w historii Rammstein teledyski wydawane były tak długo, jak trwały trasy koncertowe, a jeśli wierzyć zapowiedziom to jeszcze w tym roku zespół odwiedzi Amerykę, a w przyszłym może wrócić do koncertów stadionowych w Europie. Wyjątkiem od takiego trendu była promocja „Liebe ist für alle da”, gdzie z jakiegoś powodu zrezygnowano z teledysków do „Wiener Blut” i „Waidmanns Heil”. Podobnie też swego czasu potraktowano „Los”, które miało być ostatnim singlem z „Reise Reise” - na jego miejsce wydano "Benzin" - to jednak było podyktowane nadchodzącym albumem "Rosenrot".

W ramach podsumowania planów na przyszłość Rammstein należy przytoczyć fragment wywiadu z Tillem dla rosyjskiego magazynu „Zara”. Otóż zapytany przez dziennikarza, czy faktycznie siódmy album będzie ostatnim w karierze zespołu wokalista odparł:

"Nie wydaje mi się, że będzie to ostatnia płyta. Pracowaliśmy bardzo ciężko, mamy tak dużo muzyki, tak dużo piosenek, że tak naprawdę jesteśmy już gotowi na kolejną płytę. I oczywiście nie zrezygnujemy z tego."

Czy zatem czeka nas powtórka z Reise Reise i Rosenrot? Warto dodać, że z 16 wybranych na album utworów „tylko” 11 zostało zmiksowanych, nie ma też jakichkolwiek informacji, czy pozostałe utwory pojawią się na limitowanej wersji albumu.

.:: 04.04.2019 16:55:29 by Cohonez ::.
.:: Komentarze ::.
Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Online
Na stronie: 64
Zalogowani: 2