news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
93 dni!
Newsy
Skocz Do
Co sądzisz o teledysku Deutschland? (max 3 odpowiedzi)
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

.:: Rammstein - Deutschland. Teledysk już pojutrze! ::.

Zgodnie z zapowiedziami reżysera o pseudonimie Specter oraz na oficjalnym profilu Spotify Rammstein już pojutrze, 28 marca światło dzienne ujrzy pierwszy teledysk promujący siódmą płytę Berlińczyków.

Zapowiedzi mające formę relacji na instagramie lub krótkich klipów wideo uruchamiających się podczas słuchania losowych utworów Rammstein na Spotify możecie zobaczyć w "powiązanych", zaś poniżej napiszemy wszystko to, co mniej lub bardziej oficjalnie wiadomo o treści samego teledysku:

- tytuł utworu to "Deutschland" - potwierdza to dopiero co opublikowany teaser na oficjalnym kanale YouTube zepołu (powiązane) oraz niemiecki oddział Amazon. Warto dodać, że przy zdjęciach z planu stale pojawiają się hashtagi "Deutschland" i "Du Hast (So) Viel Geweint" ("Tyle łez przelałaś/przelałeś"), zatem bardzo możliwe, że mamy tu do czynienia zarówno z tytułem, jak i fragmentem tekstu. Niemiecki Amazon sugeruje, że premiera singla na CD będzie miała miejsce 12 kwietnia. Nietypowo nazywać ma się wg. Amazon sam album - nosić ma bowiem tytuł ... "Rammstein", co równie dobrze można traktować jak placeholder. Premiera to wg. sklepu 17 maja 2019.

- jego reżyserem jest Eric "Specter" Remberg - kiedyś jeden z założycieli berlińskiej wytwórni Aggro Berlin, zaś obecnie twórca, który w swoim portfolio posiada głównie teledyski hip-hopowe (m in. dla Sido, Bushido i Marterii) oraz reklamy ubrań (Nike)luksusowych samochodów (Mercedes, BMW). Jest to jego pierwszy projekt dla Rammstein.

- jeśli chodzi o samą fabułę, to interpretować możemy tylko i wyłącznie zdjęcia, które zespół i reżyser opublikowali w internecie. Najprawdopodobniej będziemy świadkami "podróży" Rammstein przez różne okresy z historii Niemiec: średniowiecze (kręcone m.in. w Cytateli Spandau), lata 20. XX wieku (ujęcia z więzienia), okres Trzeciej Rzeszy (co sugeruje umieszczony poniżej fragment wideo), NRD (ujęcie z czołgiem) i współczesność (migawki z psami i policją). Mamy spodziewać się kontrowersji, symboliki (pojawia się między innymi motyw siedmiu grzechów głównych) i sporego rozmachu jeśli o formę chodzi, albowiem przy klipie pracowało sporo scenografów, a i efekty komputerowe również znalazły zastosowanie.

- jak powyższe opisy mają się do teledysków J. Åkerlunda (o którym wiemy, że również zawiera motywy średniowieczne lub sakralne) i J. Heitmanna (gdzie również miała pojawiać się sceneria z lat 20. XX wieku) - nie wiadomo. Pojawiła się plotka, w myśl której J. Heitmann wcale nie był zaangażowany w produkcję klipu i jego nazwisko zostało umieszczone w ogłoszeniu castingowym przez pomyłkę lub celem dezinformacji. Jak jest naprawdę - czas pokaże.

Premiera już pojutrze, zatem czekamy.

.:: 26.03.2019 19:03:36 by Cohonez ::.
.:: Komentarze ::.
Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Online
Na stronie: 59
Zalogowani: 2