news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
66 dni!
Newsy
Skocz Do
Co sądzisz o nowej płycie Rammstein? (max 3 odpowiedzi)
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

.:: Co nas czeka w 2019 roku ::.

Jak co roku wypełniamy naszą tradycję z typami lub zapowiedziami wydarzeń ze świata Rammstein na nadchodzący rok. Nasze ubiegłoroczne zestawienie sprawdziło się połowicznie, ponieważ zamiast albumu Rammstein i nowych koncertów dostaliśmy tylko ich kolejne – już bardziej oficjalne - zapowiedzi. Tym niemniej – trzeci album „Emigrate” w końcu stał się ciałem, Lindemann zaskoczył singlem „Mathematik”, a przedstawienie „Hansel und Gretel” dosłownie parę dni temu przestało być wystawiane, zatem przynajmniej w kwestii projektów pobocznych możemy mierzyć się z jasnowidzami ;)

Skoro rozliczenie mijającego roku mamy już za sobą, przejdźmy do prognoz na rok 2019:

Przełom lutego i marca lub lato - drugi album projektu „Lindemann”. Jeszcze po wydaniu „Skills in Pills” Peter Tägtgren wspominał o sporej ilości odrzuconego materiału, który można byłoby wykorzystać na kolejnej płycie. Czy faktycznie właśnie te kawałki ujrzą światło dzienne, czy będą to zupełnie nowe utwory, a może wszystko naraz? Czas pokaże, natomiast pewnikiem wydaje się być tylko utwór „Mathematik” oraz wspomniana pokrótce ballada z francuską wokalistką Zaz. Co ciekawe – album ma zostać wydany przez Universal, a nie przez Warner Music jak poprzednik.

19 kwietnia – ścieżka dźwiękowa do przedstawienia „Hansel und Gretel”. Mimo, że Peter Tägtgren wspomniał, że nie jest to drugi album Lindemann, to z prawnego punktu widzenia rzeczony projekt ma prawa do skomponowanych na tę okoliczność utworów. A są nimi:

1. Ich liebe das Leben
2. Schlaf ein
3. Allesfresser
4. Sauber
5. Knebel
6. Blut

Wszystkie utwory wykonane są w języku niemieckim, całość objęta jest pieczą wytwórni Universal.

Wiosna (kwiecień lub maj) – siódmy album Rammstein. Pierwotnie mający się ukazać w czwartym kwartale tego roku nowy materiał Berlińczyków został opóźniony - według Richarda – w powodu niezadowalającego brzmienia gitar po pierwszych miksach. Jeśli wierzyć naszym źródłom, to materiał jest faktycznie już gotowy. Ma być zróżnicowany muzycznie (od motywów lżejszych aż po bardzo ciężkie), a gitarowo być zbliżony do tego, co słyszeliśmy na albumach „Sehnsucht” i „Reise Reise”. Promować ma go aż pięć singli.

Lato – stadionowa trasa koncertowa. Rammstein nie wystąpi co prawda na letnich festiwalach, jednak i tak mają powody do zadowolenia, albowiem praktycznie każdy z zapowiedzianych koncertów został wyprzedany – również koncert 24 lipca w Chorzowie. Po ostatnim stadionowym koncercie zespół planuje uderzyć do Ameryk, a jeśli fanom taka formuła się spodoba, to w 2020 trasa stadionowa znów zawita do Europy. W chwili, kiedy piszemy tego newsa Rammstein zabiera się za występ w Meksyku – nie zanosi się jednak, by zaprezentowano tam jakikolwiek nowy utwór poza "RammVier". Na resztę nowości na żywo musimy poczekać jeszcze pół roku.

Wiosna, lato, przełom jesieni i zimy – trzy single. Pisaliśmy, że aż pięć utworów ma promować nowy materiał, natomiast – wzorem promocji płyty „Mutter” i „Reise, Reise” – spodziewamy się co najmniej trzech z nich w przyszłym roku. Według naszych informacji promocja siódmej płyty Rammstein ma rozpocząć się w pierwszym kwartale 2019 roku – włącznie z nagraniem trzech teledysków. Warto dodać, że już w Meksyku, gdzie dziś wieczorem odbędzie się koncert - może powstać część zdjęć do jednego z klipów. Razem z zespołem przebywa tam bowiem Jonas Åkerlund, co może oznaczać albo profesjonalne nagranie z koncertu, albo faktycznie plan zdjęciowy nowego wideoklipu. Co do samych singli wiadomo tylko tyle, że utwory prezentowano filmowcom i scenarzystom, zaś opinie o nich są pozytywne. Warto zaznaczyć, że autorami opinii są osoby całościowo obserwujące muzykę, a nie patrzące tylko i wyłącznie przez pryzmat dorobku jednego zespołu. Wśród opinii pojawiło się zdanie „drugie „Du Hast””, co każe się dobrze nastrajać. Jako ciekawostkę przypomnijmy, że jeden z członków zespołu nieoficjalnie stwierdził, że gdyby to on wybierał pierwszy singiel, to byłby on „tak ciężki jak piosenka o ludożercy”, jednak nie wiemy czy jego życzenia i wybór zespołu ostatecznie się pokryją.

Tyle na dzień dzisiejszy wiemy i mamy nadzieję, że ziści się z tego jak najwięcej.

Dlatego życzymy Wam po prostu wszystkiego jak najlepszego i ucieleśnienia marzeń w 2019 roku :)

Ekipa FR

.:: 31.12.2018 16:11:37 by Cohonez ::.
.:: Komentarze ::.
Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Online
Na stronie: 43
Zalogowani: 1