news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
89 dni!
Newsy
Skocz Do
Jakie masz wrażenia po przesłuchaniu Radio? (max 3 odpowiedzi)
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

.:: Siódmy album - co o nim wiemy ::.

Informacja:

» Richard dla United Rock Nations

» Gitarre und Bass

» Metal Hammer DE

» Rammstein Austria, Leon, Monika Girzycka, H, Sonne, źródła własne

Wieści o przyszłorocznej trasie koncertowej zostały już podsumowane, zatem teraz czas podzielić się wiedzą na temat albumu, który rzeczona trasa ma promować.

Kilka dni temu pojawiły się wywiady z Richardem dla radia United Rock Nations i z Paulem dla niemieckiego Metal Hammer i Gitarre und Bass, które rzucają trochę światła na to, czego możemy spodziewać się po nowym albumie Rammstein. Oto najważniejsze informacje:

- Richard jest bardzo zadowolony z prac nad nowym materiałem. Po raz kolejny wspomina, że w pewnym sensie przypominały one prace nad "Herzeleid".
- na nadchodzącym krążku pojawią się pomysły, które gitarzysta miał dla Emigrate. Spodobały się jednak członkom Rammstein, zatem zostały wcielone do nowego materiału.
- brzmienie materiału określone jest jako "bogatszy w harmonijne i melodyjne elementy, bardziej muzykalny". Pada też określenie "Rammstein w 3D", co można interpretować między innymi jako "wielowarstwowy".
- miks materiału odbędzie się później niż zakładano, bo dopiero w grudniu, natomiast miejsce - Los Angeles - i nazwisko producenta - Rich Costey - pozostają bez zmian. Richard leci do Stanów by osobiście doglądać prac, natomiast po jego powrocie zespół zaczyna przygotowania do promocji albumu i trasy koncertowej, która ma potrwać 3 lata.

- Paul z kolei poinformował, że - wbrew temu, co od czasu do czasu powie Richard - zespół nie ma w planach przechodzenia na emeryturę. Jak sam twierdzi - Rammstein nie był jeszcze nigdy tak "ludzki".
- powstało ostatecznie 16 utworów i to właśnie one zostaną poddane finałowym miksom. Najprawdopodobniej zatem poza standardowym albumem z jedenastoma numerami można będzie się spodziewać bonusów na wersjach limitowanych lub singlach. Warto tu przypomnieć, że sesja do albumu "Liebe ist für alle da" również zaowocowała szesnastoma wydanymi do tej pory utworami: podstawowa jedenastka, "Führe Mich", "Halt", "Donaukinder", "Mein Land" i "Gib Mir Deine Augen".
-
fani mogą spodziewać się tego, do czego Rammstein przyzwyczajał od lat. Paul posługuje się tu porównaniem do Mercedesa klasy S - zmienia się z czasem, jest inny, ale wciąż lojalny.
- produkcja albumu była długa i wyczerpująca. Zespół chciał też spróbować nowych rzeczy, przez co całość bardzo rozciągnęła się w czasie.

Tyle oficjalnie od członków zespołu. Nam jednak udało się nieoficjalnie dotrzeć do kilku innych informacji:
- według źródeł z bliskiego otoczenia berlińskiego sekstetu, nowy materiał jest bardzo zróżnicowany: od elementów nacechowanych silnymi emocjami, przez odrobinę nowej elektroniki i czegoś nieco lżejszego, aż po naprawdę ciężkie brzmienia. Te ostatnie mają być jakoby najcięższymi w historii zespołu.
- tak jak w przypadku poprzednich nagrań, Rammstein rozpoczął prace nad siódmym albumem ze świeżymi pomysłami. W przeszłości pomysły takie zazwyczaj kończyły jako kompletnie nowe utwory lub też jako metoda na przearanżowanie utworów odrzuconych z poprzednich płyt. I tak na przykład: wydany na "Sehnsucht" "Alter Mann" powstał podczas prac nad "Herzeleid", "Ohne Dich" i "Wiener Blut" to owoc sesji do "Mutter", zaś wydany jako bonus w 2011 roku "Vergiss Uns Nicht" został skomponowany na potrzeby albumu "Reise Reise". Osoby związane z zespołem wspominają, że jest możliwe wydanie kawałka lub kawałków, które zostały odrzucone w przeszłości. Od siebie dodajmy, że niesławna lista utworów z GEMA sprzed 15 lat wciąż ma co najmniej cztery tytuły, które mogą ujrzeć światło dzienne.
- jeden z członków zespołu został zapytany poza wywiadem o pierwszy singiel z nadchodzącej płyty. Decyzja w tym temacie jeszcze nie zapadła (zespół podejmie ją kolektywnie), jednak zapytany dał do zrozumienia, że nie może zdradzić zbyt wiele, ale gdyby tylko on mógł decydować, to wybór padłby na coś tak ciężkiego jak pewna piosenka o ludożercy.

Jeśli przynajmniej część powyższych wzmianek okaże się prawdą, to czeka nas ogień nie tylko na koncertach.

Więcej informacji niebawem.

.:: 18.11.2018 23:23:28 by Cohonez ::.
.:: Komentarze ::.
Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Online
Na stronie: 33
Zalogowani: 2