news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
66 dni!
Newsy
Skocz Do
Co sądzisz o nowej płycie Rammstein? (max 3 odpowiedzi)
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

.:: Richard o najbliższej przyszłości ::.

Powiązane:

» Richard o Rammstein dla Teraz Rock (2010)

Informacja:

» Rock Antenna

» RammsteinWorld

» Leon, Hubert Kaczmarczyk

Dziś od 12:00 do 14:00 w radiu Rock Antenne można było usłyszeć specjalny odcinek audycji "Rockstar Radio Special". Specjalny, albowiem jego aktywnym gościem był Richard Kruspe, który nie dość, że zaprezentował trzy nowe numery Emigrate, to jeszcze był dosyć wylewny w temacie najbliższej przyszłości obu swoich zespołów.

Na pierwszy ogień idą opisy nowych kawałków:

"A Million Degrees" - tytułowy utwór z trzeciej płyty, utrzymany w wolnym tempie, z dostrzegalnymi inspiracjami muzyką Depeche Mode.

"I Am Not Afraid (feat. Cardinal Copia)" - tutaj również coś wolniejszego, z odrobiną elektroniki i akcentami gitarowymi znanymi z "Born on My Own" z poprzedniej płyty Emigrate. Z początku spokojny, za to z mocniejszymi gitarami pod koniec.

"You Are So Beautiful" - numer, do którego powstał drugi (znany nam) teledysk.  Sam kawałek utrzymany w średnim tempie, pop-rockowy, dosyć radosny i przywodzący na myśl twórczość U2.

A na drugi ogień wieści od gitarzysty Rammstein:

- podobnie jak do niedawna Flake, Richard również pracuje nad swoją książką. Pomaga mu w tym wydawca ksąażki Jonathana Davisa.

- na potrzeby Emigrate wyprodukowano jakoby aż cztery wideoklipy. Wygląda zatem na to, że poza "1234" i nadchodzącym "You Are So Beautiful" zobaczymy jeszcze dwa teledyski. Solowy projekt Richarda jest dla niego bardzo ważny i zajmie się on jego promocją aż do grudnia tego roku.

- już w listopadzie Richard leci do Los Angeles, by osobiście doglądać prac nad miksem siódmego albumu Rammstein. Jak sam twierdzi "znalazłem kogoś dobrego", a tym człowiekiem okazuje się Rich Costey - odpowiedzialny za brzmienie albumów m.in. Muse, Franz Ferdinand, Mastodon, Audioslave i Jane's Addiction. Miksy mają potrwać dwa tygodnie.

- w styczniu 2019 Rammstein rozpocznie przygotowania do trasy koncertowej. Sama trasa - według poprzednich doniesień - powinna wystartować latem podczas przyszłorocznych festiwali. Richard twierdzi, że tournee potrwa 3-4 lata, zaś żeby podczas trasy utrzymać formę fizyczną Till aktywnie ćwiczy na siłowni.

- co do innych aktywności członków zespołu: Till jak wiadomo ma swoje projekty, Flake zajął się pisaniem książek biograficznych, Paul i Oli aktywnie uprawiają sport (surfing), zaś Schneider poświęcił się rodzinie.

- atmosfera przy tworzeniu siódmego albumu Rammstein była zdaniem gitarzysty bardzo dobra. Richard po raz kolejny porównuje ją do prac nad "Herzeleid". Tym niemniej ponownie wtrąca tu swoje - znane nam już zresztą od lat - przemyślenia na temat przyszłości Rammstein. Jego zdaniem macierzysty zespół właściwie już wyczerpał swoje pokłady i zatoczył koło. Richard nie wyobraża sobie komponowania kolejengo albumu za pięć lat, za to nie ma problemu z koncertowaniem. Czy oznacza to, że Rammstein po wspomnianej trasie zakończy swą działalność? Z osądem bądźmy ostrożni, albowiem dokładnie takie same przemyślenia Richarda ukazały się w wywiadzie dla Teraz Rock w... 2010 roku (patrz: powiązane). Niewykluczone zatem, że o "zmęczeniu materiału" będziemy jeszcze słuchać w ramach promocji ósmego krążka w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Tyle udało nam się dowiedzieć z dzisiejszego wywiadu. Natomiast już wkrótce więcej szczegółów na temat nowych utworów Rammstein oraz trasy koncertowej, która będzie je promować.

.:: 28.10.2018 21:56:15 by Cohonez ::.
.:: Komentarze ::.
Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Online
Na stronie: 44
Zalogowani: 2