news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
66 dni!
Newsy
Skocz Do
Co sądzisz o nowej płycie Rammstein? (max 3 odpowiedzi)
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

.:: Ogólnie o siódmym albumie ::.

Informacja:

» Artykuł z Metal Hammer

» Anna Marija Szymczak, Leon

Kilka dni temu na łamach trzech magazynów: niemieckich Orkus i Sonic Seducer oraz brytyjskiego wydania Metal Hammer pojawiły się obszerne materiały na temat obecnej aktywności Rammstein. Dzięki nim można dowiedzieć się kilku ciekawostek, lecz przede wszystkim pojawiają się tam kolejne informacje na temat nadchodzącego albumu, które to pozwolimy sobie wypisać w dowolnej kolejności:

1. Członkowie zespołu pracują w dobrych nastrojach, komponują od poniedziałku do czwartku w miejscu określanym jako domowe studio Schneidera. Zaopatrzyli się nawet w elektryczną perkusję i studyjne monitory, by grać ciszej i w razie potrzeby od razu móc ze sobą porozmawiać na temat prac.

2. Podczas prac nad poprzednim albumem najpierw powstawały ścieżki instrumentów, natomiast na samym końcu Till dogrywał wokale. Tym razem wszystkie składowe elementy kompozycji powstają równocześnie. Richard i Paul porównują to do prac nad albumem "Herzeleid" - każdy członek zespołu bogatszy o swoje doświadczenia dokłada coś od siebie.

3. Wyróżnione zostało 28 surowych dem. 14 z nich zespół chce poddać dalszym pracom już pod kątem wydania na krążku.

4. Do obecnego etapu prac zaangażowany został Olsen Involtini - inżynier dźwięku i producent muzyczny. Fani Rammstein powinni kojarzyć to nazwisko - jest to zarówno producent pierwszego albumu Emigrate, jak i autor remiksów do "Amerika' i "Haifisch". Jest też osobą odpowiedzialną za aranżacje orkiestry na albumach "Reise Reise" i "Rosenrot". Co interesujace - Richard wspomina, że być może wybiorą kogoś innego w miejsce Jacoba Hellnera do roli producenta albumu.

5. Na temat szczegółów nowych kompozycji członkowie zespołu solidarnie milczą. Za to udaje się dowiedzieć, że na album być może trafi utwór komentujący bieżące wydarzenia na świecie. Jak zaznaczają rozmówcy - komentarz rzecz jasna będzie bardzo niebezpośredni. Zaś Richard dodaje, że kompozycje będą emocjonalne.

6. Richard aktywnie uczęszcza na koncerty artystów różnych reprezentujących różne style muzyczne. Ostatnio zobaczył na żywo: Sweet, Beginner i Korn. Jak sam twierdzi - "to dobra lekcja".

7. Richard twierdzi, że w ostatnich latach sporo ludzi zaczęło kojarzyć Rammstein przede wszystkim z pirotechnicznego show, a dopiero później z muzyką. Dodaje, że "być może właśnie nadszedł czas, by to zmienić". Co interesujące - Richard wydaje się nie być przesadnym fanem nadchodzącego DVD/BR "Paris" - jak sam twierdzi, pewne rzeczy zrobiłby tam inaczej, jednak szanuje wizję Jonasa Akerlunda: "on jest reżyserem, a my jako zespół - aktorami".

8. Paul i Richard zapytani o komentarz na temat obecnej sytuacji politycznej na świecie odpowiadają w taki sposób:

Richard: "Jestem bardzo świadom tego, co dzieje się na świecie i mnie też to przeraża. Któregoś dnia powiedziałem ‘Wiesz co? Gdybym mógł być prezydentem, zrobiłbym tylko jedną rzecz: kompletnie wyłączyłbym internet.’ Myślę, że byłoby bardziej pokojowo. Na chwilę obecną, największym problemem z internetem jest to, że każdy kogo znam nie może na nim polegać. Nie mogę uwierzyć, że mamy światowego lidera, kłamiącego nam prosto w twarz tak wiele razy i to jest OK!" z niedowierzaniem podnosi głos. "Szaleństwo."

Paul: "Może przez to, że doświadczyliśmy tylu przewrotów, różnych systemów, przychodzących i odchodzących, nauczyliśmy się, że świat nie jest taki, jaki myślimy, że jest i że to, co myślisz, że jest dobre i to, co uważasz za złe może zamienić się miejscami. Nigdy nie powinniśmy zakładać, że jesteśmy po tej dobrej stronie. Może okazać się, że to my jesteśmy tymi złymi."

Tymi słowami kończymy dzisiejszego newsa.

Po więcej ciekawostek zapraszamy do obszernego wywiadu w "Powiązanych", zaś kolejne newsy - o Emigrate, Tillu i Rammstein (w tej kolejności) pojawią się u nas już niebawem.

.:: 07.05.2017 21:57:01 by Cohonez ::.
.:: Komentarze ::.
Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Online
Na stronie: 47
Zalogowani: 2