news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
66 dni!
Newsy
Skocz Do
Co sądzisz o nowej płycie Rammstein? (max 3 odpowiedzi)
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

.:: Flake w Krakowie - podsumowanie ::.

Powiązane:

» Galeria zdjęć

Informacja:

» Anes, Dzar

W miniony czwartek w krakowskim Instytucie Goethego miało miejsce spotkanie z Flake. Klawiszowiec Rammstein został zaproszony w ramach projektu Bln-Krk i zgodnie z przewidywaniami wspominał młodość we wschodnim Berlinie, zaś wspomnienia przeplatał tłumaczonymi fragmentami "Tastenficker". Po głównej części spotkania była możliwość zadania klawiszowcowi różnych pytań. Poniżej podamy kilka ciekawostek, które można było wynieść ze spotkania:

1. Z czasów koncertowania wraz z Feeling B Flake pamięta zespoły: Moskwa, Republika, Armia i Czesława Niemena. Dodał, że w NRD wiele zespołów wykonywało piosenki po angielsku z myślą o karierze zagranicznej, co było totalnym przeciwieństwem polskich zespołów grających np. w Jarocinie, które posługiwały się językiem polskim. Flake wspomina, że publiczności w takim Jarocinie bardzo podobały się występy "polskich zespołów śpiewających w ojczystym języku". Według niego był to jeden z powodów, dla których jako Rammstein postanowili używać tylko niemieckiego jako języka. Co warto jeszcze dodać - Flake przyznał, że to podczas festiwalu w Jarocinie nauczyli się z zespołem pić sznapsa ze szklanek - wcześniej trunek ten spożywali bezpośrednio z butelki. "Dzięki czemu dla wszystkich starczyło" - jak podsumowuje.

2. Osoby obawiające się o efekt flagi na koncercie we Wrocławiu uspokajamy. Zapytano bowiem zarówno o flagę, jak i inne inicjatywy koncertowe fanów z Polski. Flake bardzo się takie inicjatywy podobają, wspomniał, że Polacy zawsze starają się zwrócić na siebie uwagę podczas koncertu, nazwał to formą dialogu. Przywołał dmuchane rekiny z Łodzi (aczkolwiek pomylił ją z Katowicami ;)) oraz potwierdził, ze we Wrocławiu flagę było widać i się spodobała.

3. Zapytano o to, czy skoro jest już w Krakowie, to czy może nie szpiegował dla zespołu i nie widział już Tauron Areny. Padła sugestia, że to dobre miejsce i że Justin Bieber miał tam koncert z bardzo wysoką frekwencją. Flake odparł, że jak nowy album będzie gotowy, to zrobią nową światową trasę i się temu obiektowi mogą przyjrzeć. Sam osobiście już go widział. Co do albumu, to wspomniał tylko coś w stylu - "będzie kiedy będzie". Jako komentarz warto dodać, że temat nowej trasy, albumu i ery w historii Rammstein zostanie poruszony w czerwcowym numerze anglojęzycznego wydania Metal Hammer.

4. Zespół jest zawsze bardzo zainteresowany coverami, fanowskimi klipami i parodiami swojej twórczości. Często przeglądają YouTube i znajdują ciekawe rzeczy. Flake wspominał m.in. o coverach w wykonaniu czteroletnich dzieci (Children Medieval Band) lub o fanowskim teledysku do "Spring" ze skaczącą kobietą.

5. Ulubionym utworem Rammstein wykonywanym na żywo jest dla Flake "Du Hast". Klawiszowiec stwierdził, że od 10 lat (właściwie to od 20 - przyp. Cohonez) grają go na każdym koncercie i jest to sukces, że jeszcze im się podoba.

6. Flake lubi jeździć samochodem po mieście. Może się wtedy odprężyć. Kupuje też sporo płyt, by słuchać muzyki w czasie jazdy, a jego ostatnimi nabytkami są albumy Nicka Cave'a i Jacka White'a. Lubi też posłuchać bluesa.

7. Flake boi się śmierci, ale nie z pobudek religijnych. Sam przyznaje, że osoby dorastajace w NRD nie miały szans na wychowanie w jakiejkolwiek religii, zaś swój strach argumentuje tym, że po prostu kocha życie.

To chyba najważniejsze wyniesione przez nas informacje. Po części z pytaniami można było załapać się na autograf i zdjecie z klawiszowcem, z czego wiele osób skorzystało.

A od nas macie mini galerię upamiętniającą to wydarzenie.

.:: 29.04.2017 17:49:14 by Cohonez ::.
.:: Komentarze ::.
Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Online
Na stronie: 41
Zalogowani: 1