news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
247 dni!
Newsy
Skocz Do
Jakie naleśniki najbardziej Ci smakują?
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

.:: Richard i Paul o nowym albumie ::.

Informacja:

» Materiał na ARD

» DW PopXport

Berlińska premiera "Paris" była jak się okazuje znakomitą okazją dla dziennikarzy, by zapytać zespół o siódmy album Rammstein. Paul i Richard podali w tym temacie kilka ciekawostek:

Paul:
"Szanse, że nowy album się pojawi są bardzo duże"
"Jest duża szansa, że [nowy album] będzie dobry, albowiem mamy już 6 dobrych albumów."

Richard:

"Pracujemy nad nowym albumem, dobrze się przy tym bawimy i mamy super pomysły. Wyjdzie, kiedy będzie gotowy, wolimy nie pracować pod presją czasu"
"35 utworów jest prawie ukończonych"

Ostatnia wzmianka jest bardzo interesująca, albowiem jeszcze pod koniec listopada ubiegłego roku Till wspominał o opracowywaniu od 4 do 8 utworów, zatem liczba podana przez Richarda wydaje się nieco przesadzona.

Istotne jest tu słowo "prawie", które oznaczać może zarówno kawałek z kompletnym zestawem instrumentów bez wokalu, jak i improwizowany numer zagrany raz na próbie. Warto tu przypomnieć, że w procesie tworzenia płyty poszczególne kawałki mogą być poddawane różnym procesom - dawno temu z intra do "Nebel" stworzono "Ein Lied", zaś takie kawałki jak "Roter Sand" czy "Fruhling in Paris" mają po 4 różne wersje, co teoretycznie możnaby uznać za 8 utworów.

Jeśli zaś zrozumiemy słowa Richarda bardzo dosłownie, to taka liczba kompozycji nie byłaby nowością w historii Rammstein. W 2004 roku pojawiła się lista 30 tytułów zarejestrowanych w bazie GEMA (przy czym co najmniej 8 z nich odrzucono wcześniej z "Mutter"). Ostatecznie z owej trzydziestki zrodziły się albumy "Reise Reise" i "Rosenrot", zaś pozostałe kompozycje trafiły do dalszego opracowania z myślą o wydaniu w przyszłości (tym sposobem mamy "Wiener Blut" i "Vergiss Uns Nicht").

Czekamy na dalsze informacje.

.:: 18.03.2017 15:19:50 by Cohonez ::.
.:: Komentarze ::.
Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Online
Na stronie: 46
Zalogowani: 3