news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
247 dni!
Newsy
Skocz Do
Jakie naleśniki najbardziej Ci smakują?
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

.:: Till i plany Rammstein ::.

W miniony piątek, 18 listopada, Till Lindemann odwiedził Moskwę z okazji wydania rosyjskiego tłumaczenia tomiku wierszy "Ciche Noce". Wizyta miała formę spotkania skupionego na podpisywaniu autografów - trwało ponad sześć godzin, podczas których wokalista rozdał prawie 6 tysięcy autografów czterem tysiącom fanów nie pozostawiając nikogo z przybyłych bez sygnatury. Według informacji organizatorów podczas spotkania rozszedł się niemal cały nakład książki - 10000 egzemplarzy.

Po spotkaniu Till udał się na zamnięty pokaz w teatrze, gdzie rosyjscy aktorzy recytowali fragmenty "Cichych Nocy", co jeśli wierzyć świadkom, bardzo go zaskoczyło.

Powyższe wydarzenie zaowocowało kilkoma wywiadami, które dostarczają nam informacji na temat najbliższych planów Rammstein. Tłumaczenia dwóch z owych wywiadów znajdziecie w "Powiązanych" (tutaj wielkie podziękowania dla Pawła Kirzeniewskiego) - warto do nich zajrzeć, gdyż można dowiedzieć się tego i owego o literackich i społecznych poglądach Tilla.

Poniżej zaś wypunktujemy najważniejsze informacje w kontekście planów jego macierzystego zespołu:

1. Prace nad nowym albumem idą w najlepsze, aczkolwiek jeśli wierzyć wypowiedzi Tilla dla Ria Novosti (poniżej), to w dalszym ciągu jest to raczej etap salki prób. Jeśli wszystko pójdzie bez problemów, to siódmy studyjny krążek powinien znaleźć się w sklepach jesienią 2017 roku, zaś w razie opóźnień - wiosną 2018:

"(...) pracujemy w salce prób, przygotowujemy materiał na nową płytę. Obecnie w opracowywaniu jest od czterech do ośmiu utworów. Mamy wielki panel na którym można zobaczyć które piosenki znajdują się w stanie dopracowywania, piosenki do których pisze się teksty i piosenki które znajdują się w stadium finalnego montażu. Kiedy przychodzi taki dzień to zmazujemy kilka słów z jednej kolumny i zapisujemy coś w drugiej. Wszystko tak jak w przedszkolu (śmieje się). Tacy już jesteśmy infantylni."

Nam udało się dowiedzieć, że jeden z powstających utworów jest bardzo silny i emocjonujący.

2. Prace nad albumem zostaną wstrzymane na przełomie wiosny i lata 2017 roku z powodu planowanej trasy koncertowej. Jak już wiecie, zespół ogłosił osiem z planowanych piętnastu-siedemnastu dat koncertów w Europie i Ameryce Północnej. Po wydaniu albumu zespół planuje osobną trasę, poświęconą jego promocji, a przypadać ma ona na przełom 2017 i 2018 roku - w zależności od daty wydania longplaya.

3. Jest możliwe, że w 2018 roku Till opublikuje tomik opowiadań. Tym razem ma być to proza, a nie wiersze. Ponadto okazało się, że wokalista napisał także książkę dla dzieci, jednak nie wiadomo, czy ujrzy ona światło dzienne:

"Jej główny bohater  to mój wnuczek Fritz. Każdy wiersz w książce jest jemu poświęcony. Wszystkie zaczynają się tak: "Drogi Fritzku, złap mnie za rękę." Potem idziemy z nim do zoo, jeździmy koleją, lecimy samolotem. W zoo na przykład, oglądamy jak kogoś pożerają lwy, samolot rozbija się, na kolei zderzają się pociągi i tak dalej. Ale nam nic się nie dzieje, jesteśmy żywi i zdrowi wychodzimy z każdej sytuacji. W taki oto sposób zostaje dla małego Fritza bohaterem, dlatego że pomagam mu uniknąć złych skutków."

To tyle na dzień dzisiejszy. Już niebawem więcej szczegółów - spodziewajmy się zwłaszcza tematu trasy koncertowej i wydawnictwa "Paris".

.:: 23.11.2016 20:36:58 by Cohonez ::.
.:: Komentarze ::.
Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Online
Na stronie: 48
Zalogowani: 3