news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
254 dni!
Newsy
Skocz Do
Jakie naleśniki najbardziej Ci smakują?
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

.:: Wywiady z Paulem i Richardem ::.

Tegoroczna trasa koncertowa Rammstein trwa w najlepsze, jednakże poza koncertami chłopcy znajdują też czas na inne aktywności. Na przykład udzielanie wywiadów, które co prawda w tym roku zdarza się rzadko, jednakże daje pewne informacje na temat bieżącej formy zespołu. Na warsztat weźmiemy dziś wypowiedzi Richarda Kruspe dla chilijskiego La Tercera oraz Paula Landersa dla rosyjskeigo Life.ru.

Zgodnie z tym, co twierdzi Richard:
- zespół od zeszłego roku spotyka się w salce prób, jednakże nie odczuwają żadnej presji, by nagrać album. Według niego wszyscy cenią sobie taką swobodę, gdyż jest ona dla nich przełamaniem schematu "nagraj-wydaj-koncertuj";

"Chcieliśmy zobaczyć, co się stanie i wyszło kilka rzeczy, ale bez tej presji szkodzącej kreatywności."

- gitarzysta był sceptyczny co do wspólnych prób, jednakże jest bardzo zaskoczony tym jak dobrze one wypadają. Jest też zadowolony z dynamiki i atmosfery panującej w zespole;
- pozew przeciwko Republice Federalnej Niemiec (ws cenzury szóstego albumu), o którym zrobiło się ostatnio głośno to tak naprawdę stara sprawa. A zespołowi bardziej zależy na tym, by utrzeć nosa urzędnikom i stworzyć swego rodzaju precedens, niż na konkretnej kwocie Euro

Paul natomiast dzieli się takimi oto przemyśleniami:

- Rammstein chce nagrać nowy album ale będzie trwało to tyle, ile zespół uzna za konieczne. Potwierdza tu słowa Richarda nt braku presji. Na pytanie czy jest szansa na siódmy krążek w 2017 roku, gitarzysta odpowiada: 

"Nasza praca może się ciągnąć w nieskończoność. Powiedziałbym że w przyszłym roku zaczniemy nagrania, a sam album ukaże się nie wcześniej niż w 2018 roku. Nigdzie się nie spieszymy. Co za róźnica, najważniejsze że się ukaże. A kiedy to się stanie, wszystkim będzie obojętne ile musieli na niego czekać. Ludzie powiedzą "Chwała Bogu że wyszedł" - jeśli nie będziemy się spieszyć i wykonamy wszystko jak należy."

- przed koncertem w Paryżu członkowie zespołu byli podzieleni w kwestii tego, czy podczas wykonywania "Zerstören" powinni użyć pasu szahida (wg naszych źródeł Paul pytał nawet znajomych francuskich fanów jakie są nastroje wśród ichniej społeczności), jednakże ostatecznie zdecydowano się na pozostawienie tego elementu show:

"Rozmawialiśmy między sobą, nie wypadało by Till zakładał go w Paryżu. Niektórzy z nas uznali to za brak dobrego smaku. Jednak później doszliśmy do wniosku, że właśnie w Paryżu wypadałoby zacząć. Ponieważ odpieramy czas w swojej twórczości. Twórczość powinna być odzwierciedleniem tego co dzieje się na świecie. W gruncie rzeczy tym właśnie się zajmujemy w tym czy innym aspekcie i ludzie dobrze to odebrali."

Jako ciekawostka dodajmy, że paryskie wykonanie "Zerstören" zwieńczono wyświetlanym na telebimach logo "Pray for Paris".

- zdaniem Paula reprezentacja Niemiec nie wygra Euro 2016

- Paul bardzo ceni sobie postawę koncertową rosyjskich fanów - są oni nawet jakoby w ścisłej czołówce zespołu. 

Tłumaczenia obu wywiadów znajdziecie w naszym dziale "Prasa, Radio, TV" (linki po lewej) - serdeczne podziękowania dla Gosieq i Pawła Kirzeniewskiego.

A my jako bonus do powyższego newsa linkujemy jeszcze w "Powiązanych" profesjonalne nagrania z tegorocznych koncertów, albowiem trzeba przyznać, że mamy doczynienia z wyjątkowo owocna pod tym względem trasą i praktycznie co drugi dzień do sieci wypływają nowe materiały.

.:: 04.07.2016 20:36:08 by Cohonez ::.
.:: Komentarze ::.
Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Online
Na stronie: 45
Zalogowani: 4