news zespół twórczość fanklub forum
Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Na stronie: 70
Zalogowani: 2
Szukaj

Strony: 1 2 3

#308312 | Dodano: 26.04.2019 16:40:53
Pfadfinder napisał(a):
Wątpię, kilkukrotnie sugerowali raczej karmazynowe poglądy.

Ale taki Rurkowiec się nawrócił :) choć ich o to nie podejrzewam.
flake9
Perverse

mężczyzna

#308313 | Dodano: 26.04.2019 16:43:54
Metal tanz w pełnej krasie
wasyl1968
Feuerspritzer

mężczyzna

#308316 | Dodano: 26.04.2019 19:04:46
Tak bardzo skocznego kawałka się od chłopaków nie spodziewałem. Świetny riff, tempo odpowiednie, prosty acz dobry i wpadający szybko do ucha refren, no i elektronika made by Flake. Ukłony dla tego pana, bo to co zrobił na dwóch dotychczasowych singlach to kawał bardzo dobrej roboty.

P.S. Czekam na to, by Schneider bardziej się wykazał w którejś z nowych piosenek.
Wolek
Feueranfänger

mężczyzna

#308324 | Dodano: 27.04.2019 09:32:40
W sumie to tak mimochodem wpadły mi do głowy dwie rzeczy. Pierwsza, że faktycznie album może nazywać się Deutschland, ale póki co nie ujawniają nazwy, żeby ludziom nie mieszało się z singlem, jak do tej pory obydwa utwory są w tematyce około niemieckiej, cały album może mieć taki motyw przewodni i dobra byłaby to nazwa dla albumu. A druga, to to, że szkoda, że okładka albumu nie wyróżnia się chociaż trochę na tle singlowych okładek.
Dzar
Perverse

mężczyzna

"Targałbym jak basista nowe struny"...
... i tak przez całe życie.
#308325 | Dodano: 27.04.2019 11:16:13
Ja szczerze będę zawiedziony na ten moment jeśli album będzie nazywał się jak jeden z utworów. Trochę za długo to trzymają w tajemnicy żeby tytuł był taki "zwykły". Z okładką to nadal mam nadzieję, że ta zapałka jakoś "zapłonie", bo na razie się wydaje kompletnie wzięta znikąd. Ciekaw jestem czy do czasu premiery albumu pojawi się jeszcze od nich coś nowego prócz tytułu.
Ava
Feuerspritzer

mężczyzna

#308326 | Dodano: 27.04.2019 11:20:27
Jeśli tak idą w kierunku historii to może 8 maja coś wypuszczą :P
Paulus44
Panzermeister

mężczyzna

ordnung muss sein! Nie aufgeben!
#308330 | Dodano: 27.04.2019 20:47:47

Świetny teledysk <3
eve
Messerschmitt

mężczyzna

#308332 | Dodano: 27.04.2019 22:02:23
Chyba mi się podoba.
Gut nackt!
#308334 | Dodano: 27.04.2019 23:23:18
Dobre, fajne rytmiczne a refren wwiercił się mi w łepetyne jak wiertło SDS w beton i ciągle pod deklem słyszę raaaadiiiioooo, mein raddioooo.
dzikilopez
Feueranfänger

mężczyzna

#308341 | Dodano: 28.04.2019 15:46:14
Jestem miło zaskoczony melodią nowego singla, po dwukrotnym odsłuchaniu, bo na początku wydało się za lekkie. Teledysk świetnie wykonany, Till jako Chaplin/Dyktator, element z Tarantino, RKO etc. Bardzo dobrze to całościowo wybrzmiewa i Flake w końcu ma pole do popisu.
Milch
Feuerspritzer

mężczyzna

Doskonale! Napisałem głupio, lecz nie zawierałem z nikim kontraktu na dostawę samych dzieł mądrych, doskonałych. Dałem wyraz mej głupocie i cieszę się z tego, bowiem niechęć i surowość ludzka, jaką pobudziłem przeciw sobie, kształtuje mnie i urabia...
#308342 | Dodano: 28.04.2019 16:12:54
Lindemann bardziej wygląda tu jak Klaus Nomi, choć ciężko to jednoznacznie stwierdzić.

Dopisano (2019-04-29 01:26:21):

Macie jakieś interpretacje odnośnie teledysku? W sumie jeszcze na ten temat chyba nie dyskutowaliśmy. Ja jedną mam, ale podzielę się nią jutro, gdy będę miał więcej czasu, a przy okazji chciałbym poznać wasze pomysły.
flake9
Perverse

mężczyzna

#308345 | Dodano: 29.04.2019 09:03:38
może czasy gdy na radio trzeb było mieć pozwolenie? Tak było w latach 1933-1945 jeśli nie trochę wcześniej nawet się zaczęło. Zakazane było słuchanie BBC na przykład itd. Też takie na szybko przemyślenia;p
Paulus44
Panzermeister

mężczyzna

ordnung muss sein! Nie aufgeben!
#308359 | Dodano: 30.04.2019 01:50:55
Dobra, obiecałem swoją analizę.

Sądzę, że teledysk celowo umiejscowiony został w przeszłości, by móc bezkolizyjnie komentować teraźniejszość, bez wzbudzania ogromnych kontrowersji. Radio w tym przypadku jest symbolem jakiegoś pożądanego sprzętu, bez którego nie wyobrażamy sobie dziś życia, ja pomyślałem o smartfonie lub szerzej - internecie, mediach, choć to jak najbardziej może się łączyć, bo na ogół za pomocą telefonu przeglądamy internet.

Radio może przekazywać różne treści: takie, które są na rękę władzom, ale też i takie, które są niewygodne, mogą wyprowadzić ludzi na ulicę w proteście, dlatego mogą zdarzać się sytuacje, gdy władze chcą ludziom czegoś zakazać, bo nie da się tego ot tak cenzurować. Podobną sytuację obserwujemy dziś, każdy ma swoje urządzenie elektroniczne, które używane jest do różnych celów i rządzący mogą chcieć to ludziom odebrać albo po prostu kontrolować (ACTA 2, rozliczne regulacje). Taki Rammstein także może być niebezpieczny, bo taką piosenką może dać ludziom do myślenia, a myślący obywatel, to obywatel niebezpieczny. Dlatego policja uzbrojona po zęby wpada do budynku radia i chce zwinąć Rammsteina, ale nie mogą, nie zakują w dyby Rammsteina i muzyki, bo jest ona wszędzie i nigdzie, i tu mają przewagę. Podobnie w scenie z zakonnicą, która symbolizować ma kościół: początkowo takie radio/internet uznawane być mogło za dobry sposób na dotarcie z religią do szerokiego spektrum odbiorców, a w efekcie dały szerszy dostęp do zgorszenia i deprawacji, dlatego później zakonnica niszczy radio - "wynalazek szatana".

Takie moje luźne przemyślenia.
flake9
Perverse

mężczyzna

#308360 | Dodano: 30.04.2019 12:44:22
RammWiki zorganizowało petycję, żeby Radio zostało wydane w fizycznej formie, warto spróbować ;)

https://www.thepetitionsite.com/takeaction/975/045...
Wolan
Sturmwalzer

mężczyzna

#308367 | Dodano: 01.05.2019 19:28:10
Dobrnęłam może do trzech czwartych i nie zamierzam podejmować kolejnych prób.
patton
Messerschmitt

kobieta

Nieistniejący gradient emocjonalny
#308447 | Dodano: 06.05.2019 22:31:10
Ciekawy artykuł (po angielsku) o znaczeniu radia w DDR w związku z wydaniem singla "Radio".

https://metalreport.co.uk/the-horror-behind-rammst...
pariser
Moderator

kobieta

Gut nackt!

Strony: 1 2 3

Wkrótce
Coming Soon
62 dni!
Newsy
Skocz Do
Co sądzisz o nowej płycie Rammstein? (max 3 odpowiedzi)
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria