news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
93 dni!
Newsy
Skocz Do
Co sądzisz o teledysku Deutschland? (max 3 odpowiedzi)
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

Strony: 1

.:: Rzecz o Tribute-Bandach. Wywiad z Völkerball i coś ponadto ::.

W przerwie między singlami Rammstein mamy dla Was kolejny ekskluzywny materiał

Dzięki uprzejmości Gegenwind Polska udało nam się przeprowadzić wywiad z wokalistą i perkusistą tribute-bandu Rammstein o nazwie Völkerball.

Zdajemy sobie doskonale sprawę, że tribute/coverbandy nie cieszą się specjalną popularnością w Polsce, a niektórzy zarzucają takim projektom wręcz żerowanie na marce zespołu. Jak się jednak okazuje po wizycie "od kuchni" - przynajmniej jeśli o Rammstein i ich tribute-bandy chodzi mowa jest tylko i wyłącznie o obupólnej korzyści. I to nie tylko finansowej.

René i Dirk, bo tak nazywali się nasi rozmówcy to bardzo mili i wylewni ludzie. Dzięki nim dowiedzieliśmy się między innymi, że:

- Rammstein uważa tribute-bandy za swoich "proroków" - występują bowiem w miejscach, do których Rammstein nie da rady już wrócić, co z kolei sprawia, że zarówno projektom tibute'owym, jak i Rammstein przybywa fanów,

- zespoły takie jak Völkerball, Stahlzeit, czy Feuerengel bardzo cenią sobie możliwość grania dłuższego show i z utworami, których Rammstein dawno, rzadko lub nigdy nie grał; na koncercie w Jenie mogliśmy widzieć m.in. Der Meister, Herzeleid czy Spiel mit Mir,

- jeśli chcecie coverować Rammstein na żywo, to wiedzcie, że nie wolno Wam wykonywać: Das Modell, Stripped i Tier.

Po szczegóły, takie jak na przykład opinia o "Deutschland", genezę projektu, setlistę i wiele innych "smaczków" zapaszamy pod linki w "Informacjach" oraz "Powiązanych".

.:: 14.04.2019 23:45:09 by Cohonez ::.
Diesel
Zły Moderator

mężczyzna

#308143 | Dodano: 15.04.2019 08:25:23
A dlaczego Tiera nie można grać samemu? Das Modell i Stripped to covery, więc wiadomo, a Tier też?
Vania miała rację!
Cyc
Feuerspritzer

mężczyzna

#308144 | Dodano: 15.04.2019 08:58:36
Rammstein nie jest jedynym autorem tej piosenki (jakiś zespół doczepił się o plagiat) i z tego kojarzę to są dopisani jako autorzy. Więc pewnie dlatego :)
Cohonez
Dyplomata

mężczyzna

#308145 | Dodano: 15.04.2019 10:15:13
Diesel napisał(a):
A dlaczego Tiera nie można grać samemu? Das Modell i Stripped to covery, więc wiadomo, a Tier też?

Niedługo po premierze Sehnsucht Jürgen Engler z Die Krupps wytoczył pozew Rammstein o plagiat. Jego zdaniem riff w "Tier" został wzięty "Dawning of the Doom" Die Krupps. Rammstein proces przegrał i od tej pory na książeczkach do Sehnsucht jest napisane, że autorami wszystkich kompozycji są członkowie R+, ale "Tier" napisali z Englerem. Jego nazwisko jest też w książce do Live aus Berlin.

Zatem za każdy wykon tego utworu część hajsu idzie do frontmana Die Krupps :)
Nie czytam forum.
Wolan
Sturmwalzer

mężczyzna

#308146 | Dodano: 15.04.2019 10:16:35
Współautorem utworu Tier po wygranym procesie zostali Die Krupps, którzy pozwali Rammstein o plagiat utworu The Dawning of Doom
Caron
Messerschmitt

kobieta

#308147 | Dodano: 15.04.2019 18:20:55
Btw, Stahlzeit już grają nowy kawałek live, nie wiem jak inni :)

Leon
Perverse

mężczyzna

#308148 | Dodano: 15.04.2019 19:33:16
Wokalnie tragedia. Co ten gość ma w ogóle z dykcją? Jak on wypowiada słowa? Refren jest straszny. W ogóle te wszystkie coverbandy mają ten sam problem. Wszyscy chcą brzmieć jak Till. Jedynie Feuerengel daje pod tym względem radę, bo gość śpiewa swoim własnym głosem a nie próbuje być Tillem:

Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Vem kan stoppa mig när pansar rullar fram?
Ava
Feuerspritzer

mężczyzna

#308149 | Dodano: 15.04.2019 20:07:42
Ja nigdy nie byłem fanem cover bandów. Zawsze słuchając i oglądając takich mam wrażenie, że widzę kabaret, a nie występ zespołu.
Caron
Messerschmitt

kobieta

#308150 | Dodano: 15.04.2019 20:08:34
Tu jest chyba kwestia jakości nagrania, bo ogólnie Heli ma dobry głos.

Techniczny
Shagwest
Admin

mężczyzna

#308151 | Dodano: 15.04.2019 20:12:30
Nie jestem w stanie traktować poważnie takich coverbandów. Jasne, granie coverów jest fajne i w ogóle, ale już wchodzenie na level pro w udawaniu innego zespołu wywołuje u mnie uśmiech politowania. Gdyby mnie ktoś siłą na taki koncert zaciągnął, to bym od baru nie odszedł.
So say we all.
Caron
Messerschmitt

kobieta

#308152 | Dodano: 15.04.2019 20:15:52
Pewnie miałabym podobne zdanie, gdybym nie była na koncertach :)
Nie zastąpią R+, ale doceniam to, czego u ramsztajnów już nie będzie - mniejszych miejscowości, mniejszych obiektów, zróżnicowanej setlisty, starszych efektów :)
A w szołbiznesie nie ma niczego do traktowania poważnie.
flake9
Król Lew

mężczyzna

#308153 | Dodano: 15.04.2019 20:42:09
Jakbym zobaczył taki zespół, który gra rzadko grane kawałki, to tym bardziej żałowałbym, że nie gra ich Rammstein, zamiast się cieszyć, że chociaż oni grają. Nigdy nie widziałem coverbandu, ale chyba nie mógłbym się przełamać. Nie wiem.

Czym innym jest chyba The Australian Pink Floyd Show. To jest dla tych, którzy urodzili się za późno, by ujrzeć Pink Floyd albo chcą doświadczyć tego jeszcze raz, bo kolejnej okazji nie będzie. Taki Roger Waters to w końcu tylko marna namiastka. Pan Gilmour jeszcze daje radę, ale już chyba nie ruszy tyłka więcej w trasę. Jestem leszczem, że nie pojechałem wtedy...
xDeOx
Pussy

mężczyzna

#308156 | Dodano: 16.04.2019 09:57:24
@Caron kiedyś słyszałem jakieś covery, może mało fakt, ale ten brzmi mega dobrze, nawet wokal praktycznie identyko jak dla mnie o.o
Paulus44
Panzermeister

mężczyzna

#308161 | Dodano: 16.04.2019 16:17:50
ja nie szanuję w ogóle coverbandów. Swoje własne kawałki mają znośne, bawią się, ale te widowiska rekonstrukcji trasy z czasów Reise Reise to istny szrot.
ordnung muss sein! Nie aufgeben!
ziutek
Pussy

mężczyzna

#308164 | Dodano: 16.04.2019 16:27:53
Tribute band ma tylko sens w przypadku zespołów które już nie istnieją!!! Po co robić tribute band Rammstein skoro Rammstein żyje i ma się dobrze ;)
Paulus44
Panzermeister

mężczyzna

#308170 | Dodano: 16.04.2019 19:36:35
tak jak cover band modern talking :P
ordnung muss sein! Nie aufgeben!

Strony: 1

Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło: