news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
93 dni!
Newsy
Skocz Do
Co sądzisz o teledysku Deutschland? (max 3 odpowiedzi)
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

Strony: 16 7 8 9 10

fadamaka7
Pussy

mężczyzna

#308011 | Dodano: 02.04.2019 16:57:42
Chciałem w gruncie rzeczy zwrócić uwagę na tłumaczenie, co mogłoby zmienić poniekąd znaczenie, nie koniecznie dyskutować o tym xd
flake9
Król Lew

mężczyzna

#308014 | Dodano: 02.04.2019 18:47:30
fadamaka7 napisał(a):
Wiecie, to jak z Polską, ogólnie to chciałoby się kochać ten kraj, ale się nienawidzi przez polityków, kraj spoko, zarząd do dupy

Sam polityków posłałbym w cholerę, ale dzięki nim tym bardziej nie mam problemu z miłością do kraju.

Dopisano (2019-04-02 16:49:20):

Cohonez napisał(a):
Mieszkam w Niemczech i jakoś nie widzę, żeby ktoś się bał na ulice wychodzić. Aczkolwiek przekrój etniczny jest widoczny.

Może nie jest to jakiś trend udzielający się wszystkim, ale z jakiejś przyczyny niepokoje społeczne się biorą.
Ava
Feuerspritzer

mężczyzna

#308015 | Dodano: 02.04.2019 18:59:36
fadamaka7 napisał(a):
Gospodarczo, owszem, potęga, ale co z takiej potęgi, gdzie ludzie boją się wyjść na ulice przez uchodźców?

W tym utworze chodzi raczej o historię. Komentarza na temat uchodźców raczej bym się spodziewał w utworze "Ausländer".
Wahnsinn
Za***ista ranga

kobieta

#308024 | Dodano: 02.04.2019 22:00:28
Ava napisał(a):
fadamaka7 napisał(a):
Gospodarczo, owszem, potęga, ale co z takiej potęgi, gdzie ludzie boją się wyjść na ulice przez uchodźców?

W tym utworze chodzi raczej o historię. Komentarza na temat uchodźców raczej bym się spodziewał w utworze "Ausländer".

Bardzo ciekawi mnie, jakby to miało być ujęte przez w kontekście tego, że obcokrajowcy to nie tylko uchodźcy, a z obcokrajowcami Niemcy mają od lat styczność, sami ich jako siłę roboczą do kraju zapraszali niegdyś i mają problemy ze zintegrowaniem ich od dawna (głównie mam tu na myśli Turków).

No i rodzice Paula to nie rdzenni Niemcy są. :P

.:: Deutschland - komentarze ::.

Trzeba obiektywnie przyznać, że powrót Rammstein z pierwszym nowym materiałem od niespełna dekady spotkał się z olbrzymim odzewem medialnym na całym świecie. Kontrowersje narosłe wokół "Deutschland" uplasowały nawet zespół w pierwszej jedenastce światowych trendów na Twitterze.

W dzisiejszym newsie postaramy się skompilować komentarze mediów w Polsce, które wypowiedziały się w temacie nowego singla Rammstein. Jak zapewne się domyślacie również i u nas przetoczyła się fala nagłówków spod szyldu "skandal", jednak trzeba zauważyć, że dotyczyła ona głównie 30-sekundowej zapowiedzi klipu, w której Flake, Till, Paul i Oliver przebrani są za więźniów obozu koncentracyjnego. Media za Odrą uznały to za trywializację Holokaustu i pamięci o zbrodniach Trzeciej Rzeszy. Często przytaczane są słowa niemieckich oficjeli pojawiające się w niemieckich mediach: 

„Taka inscenizacja jako skazanych na śmierć więźniów obozu koncentracyjnego jest przekroczeniem czerwonej linii” – pełnomocnik rządu ds. walki z antysemityzmem Felix Klein dla dziennika "Bild"

"Rammstein wykorzystuje w celach rozrywkowych cierpienie i mord milionów ludzi, co jest lekkomyślne i obrzydliwe” – Charlotte Knobloch, ocalała z Holokaustu.

Członkowie Rammstein dostali nawet zaproszenie na zwiedzanie muzeum w Dachau od jego dyrektora, Karla Frellera.

Powyższe cytaty przywoływane są m.in przez Dziennik.pl, Fakt, Wprost, Rzeczpospolitą, Onet, TVN, Wirtualną Polskę, Galę czy Interię.

Trzeba jednak przyznać, że sam teledysk spotkał się u nas już z dużo przychylniejszym odbiorem, czego dowodem może być fakt, że tak odległe od siebie światopoglądowo tytuły jak Gazeta Wyborcza, naTemat i wPolityce określają wideoklip mianem ważnego i trudnego rozprawienia się Niemców z własną historią:

"Rammstein – niezależnie od motywacji, te mogę tylko przeczuwać – zaryzykował. Ściągnął na siebie gromy, rozpętał mniej lub bardziej kulturalne dyskusje, ale przypomniał o tej historii, którą nie każdy (nie tylko Niemiec) chce pamiętać. Nawet jeśli to chwyt tani i bezczelny, Rammstein może być tej siły cząstką drobną, co zawsze przychodów chce, a przypadkiem sprawia dobro. To trawestacja Goethego. Też Niemca." - Jarek Szubrycht, Gazeta Wyborcza

"Muzycy nie przepraszają w nim za decyzje swoich dziadków, bo nie mieli na nie wpływu. Mają za to świadomość swojej historii i przypominają o niej, by już nigdy takie zbrodnie się nie powtórzyły. Boli ich okropna przeszłość, ale kochają swój kraj." - Bartosz Godziński, naTemat

"Sztuka ma prowokować. „Deutschland” prowokuje, ale nie tylko, jest to utwór od którego mogłyby zaczynać się lekcje historii w niemieckich szkołach . Tak, to jest bez wątpienia historyczny wkład grupy „Rammstein” w twórczości estradowej, rockowe dzieło, które zmusza do myślenia. Dynamiczny, świetnie zrealizowany film, niekiedy brutalny, który przyciąga uwagę i uczy krytycznego spojrzenia na przeszłość własnego narodu. Więc, dziękuję ci „Ramstein”…" - Piotr Cywiński, wPolityce

Tyle najważniejsze polskie portale. Dodać należy, że wielowarstwowa i przepełniona symbolami fabuła teledysku "Deutschland" doczekała się interpretacji jednego z profesorów z Oxfordu (powiązane), a także analizy w opiniotwórczym Bloombergu (także powiązane).

Co również warto przytoczyć - nawet fani Rammstein z Izraela bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat wideoklipu - podoba im się m.in. dbałość o szczegóły przy odtwarzaniu scen z Drugiej Wojny Światowej, co jest zasługą udziału polskich grup rekonstrukcyjnych, o których napiszemy już niebawem.

Na sam koniec dzisiejszego wpisu komentarz na temat samej muzyki. Otóż sporo osób dostrzegło podobieństwo użytej w "Deutschland" melodii syntezatora do tej z utworu "Our Darkness" autorstwa Anne Clark i Davida Harrowa z 1984 roku (również w powiązanych). Artystka odniosła się do tego ironicznie:

"Miło słyszeć, że Rammstein tak bardzo zainspirował się naszym małym numerem! :) Kto mówi cokolwiek o plagiecie?!"

Jak się okazało, fani Anne nie wyłapali ironii i dziś artystka dodała:

"Nigdy nie twierdziłam, że Rammstein dopuścił sie plagiatu "Our Darkness". Nigdy nie słyszałam piosenki dopóki nie zostałam zalana e-mailami i wiadomościami prywatnymi od osób twierdzących, że Rammstein "wykorzystało" intro "Our Darkness" w "Deutschland". Mój komentarz napisany został w dobrym humorze - ale w dzisiejszych, poważnych czasach zapominam, że poczucie humoru nie jest już ludzką cechą. Gdybyśmy z Davidem Harrowem mieli pozywać o plagiat każdą piosenkę zaczynającą się syntezatorowym intro, nie zrobilibyśmy nic innego przez ostatnie 36 lat!"

Tyle komentarze, natomiast już niebawem pokażemy Wam kilka ekskluzywnych materiałów oraz jak zawsze ujawnimy informacje na temat nadchodzacych wydawnictw Rammstein.

.:: 03.04.2019 01:42:47 by Cohonez ::.
Sonne
Messerschmitt

kobieta

#308031 | Dodano: 03.04.2019 03:55:09
Wielki szacunek dla grup rekonstrukcyjnych! Fajnie, że Polakom udało się brać w tym udział :)
Paulus44
Panzermeister

mężczyzna

#308037 | Dodano: 03.04.2019 12:31:39
Też jestem rekonstruktorem i ciągle komuś coś na widowiskach nie pasuje. Tu jest tak samo:) Tak samo w naukach historycznych czy politologicznych - pisanie pracy o Trzeciej Rzeszy nie spotyka się z przychylnością...

A co do środowisk żydowskich: nie mówić o Holokauście - żle , pokazać Holokaust - też źle

Dziwi mnie ta krytyka na zespół. Niemiecki zespół pokazuje historię swojej ojczyzny bez wybielania historii i za to ich się krytykuje. Parę lat temu w niemieckiej ZDF wyszedł taki film trzyczęściowy "Nasze matki nasi ojcowie", gdzie np. pokazano Armię Krajową jako antysemitów, a niemców nazistów jako kogoś z kosmosu. Wtedy była cisza w mediach :/
ordnung muss sein! Nie aufgeben!
flake9
Król Lew

mężczyzna

#308038 | Dodano: 03.04.2019 12:49:05
Paulus44 napisał(a):
Też jestem rekonstruktorem i ciągle komuś coś na widowiskach nie pasuje. Tu jest tak samo:) Tak samo w naukach historycznych czy politologicznych - pisanie pracy o Trzeciej Rzeszy nie spotyka się z przychylnością...

A co do środowisk żydowskich: nie mówić o Holokauście - żle , pokazać Holokaust - też źle

Dziwi mnie ta krytyka na zespół. Niemiecki zespół pokazuje historię swojej ojczyzny bez wybielania historii i za to ich się krytykuje. Parę lat temu w niemieckiej ZDF wyszedł taki film trzyczęściowy "Nasze matki nasi ojcowie", gdzie np. pokazano Armię Krajową jako antysemitów, a niemców nazistów jako kogoś z kosmosu. Wtedy była cisza w mediach :/

To jest bardzo proste: gdyby wszyscy więźniowie mieli gwiazdy Dawida, a zespół postanowił przychody z singla i trasy przekazać na rzecz Yad Vashem, to od peanów nie mogliby się opędzić. Jaki byłby kwik, gdyby któryś więzień miał symbol Polaka? Strach pomyśleć, ale całość skomentuję tak: słychać wycie? Znakomicie!
derczi
Pussy

kobieta

#308040 | Dodano: 03.04.2019 14:50:22
Gdyby Rammstein zrobił klip pokazujący historię Niemiec i NIE pokazał w niej WWII i obozów to by dopiero był skandal i przekłamywanie historii...
Leon
Perverse

mężczyzna

#308043 | Dodano: 03.04.2019 17:04:18
Będziemy mieć możliwość przeprowadzenia wywiadu z Solonem Luigim Colanim, odpowiedzialnym za elementy scenografii oraz efekty specjalne (SFX) w klipie "Deutschland". Ów pan był odpowiedzialny za m.in. scenę z płonącym stosem, scenę porodu czy scenę wielkiej bitwy. (https://www.instagram.com/solon_luigi_colani/)

Czy macie jakiejś konkretne pytania, lub czy jest coś, o co chcielibyście go zapytać w związku jego pracą na planie klipu?
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Vem kan stoppa mig när pansar rullar fram?
anesbellatrix
Sturmwalzer

kobieta

#308053 | Dodano: 03.04.2019 23:48:36
Czy znowu kręcili w mrozie i piździawie :D
spring - erlöse dich - spring - enttäusch mich nicht
spring für mich - spring - enttäusch mich nicht
SPRING
#308054 | Dodano: 04.04.2019 00:14:37
Tak, wszyscy się przeziębili, był styczeń. Jest post na fb ;)
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Wolek
Pussy

mężczyzna

#308058 | Dodano: 04.04.2019 10:00:52
Czy, aby się ogrzać, pił z Polakami wódkę na planie. :D No i co jest grane z tym porodem, dlaczego akurat ta scena wygląda w klipie tak a nie inaczej.
Leon
Perverse

mężczyzna

#308060 | Dodano: 04.04.2019 13:14:24
Pił, dowiecie się już niedługo ;)

Techniczny
Shagwest
Admin

mężczyzna

#308061 | Dodano: 04.04.2019 13:48:03
Fajny ten wywiad, odpowiedzi dostajemy na bieżąco :D
So say we all.
Leon
Perverse

mężczyzna

#308062 | Dodano: 04.04.2019 15:05:04
Bo pytania są nie do tej osoby, a akurat informacje posiadam :D

damian k
Feuerspritzer

mężczyzna

#308064 | Dodano: 04.04.2019 17:29:35
Takie skandale, a takie parodie były bez większego echa.. https://youtube.com/cK5yw_Gu_54

Skandal dopiero byłby, gdyby chcieli zrobić w podobnym wydaniu show na koncercie podczas omawianego przez wszystkich Deustchland :P

Jes+eś +ym co jesz [..|+|..]
Paulus44
Panzermeister

mężczyzna

#308065 | Dodano: 04.04.2019 18:47:55
flake9 napisał(a):
To jest bardzo proste: gdyby wszyscy więźniowie mieli gwiazdy Dawida, a zespół postanowił przychody z singla i trasy przekazać na rzecz Yad Vashem, to od peanów nie mogliby się opędzić.

no cóż, tak zawsze było;p

Dopisano (2019-04-04 17:55:28):

Sonne napisał(a):
Dawaj :) Ja sama jestem noga z historii, więc chętnie poczytam :D

Odcinek I: Germania Magna 16 r. n.e

Aby zrozumieć dlaczego od tej cezury zaczyna się pierwsza scena musimy się cofnąć do roku 9 n.e i troszeczkę wcześniej :p

Cesarstwo Rzymskie w tym okresie miało już opanowane bliski wschód, częśc Afryki. obecne ziemi Hiszpanii i Galię ( Francja) Za czasów Juliusza Cezara postanowiono też zająć ziemię Brytanii oraz te na północ i wschód od Galii do rzeki Ren. Ziemię te zamieszkiwały ludy barbarzyńskie ( Rzymianie nazywali tak wszystkich za swpimi granicami).
Barbarzyńcy Ci toczyli między sobą wojny plemienne i wykonywali wypady za rzymską granicę w celu zdobycia łupów.

I tutaj trzeba się pochylić nad nazwą GERMANIA. Ze starogermańsskiego słowo ger oznacza włocznie, oszczep, podstawową broń germańskich ludów. Juliusz Cezar nazwał te ziemię Germania - ziemia włóczników.

W roku 12 p.n.e. Ren był granicą między Imperium Rzymskim a germańskimi ziemiami plemiennymi. Cesarz August zdecydował się chronić odsłoniętą wschodnią flankę imperium w Galii. Germanie po wielu walkach zajęli dwie postawy wobec Rzymu. Niektóe plemiona był uległe, a drugie współpracowały z Rzymianami ( częśto tylko dlatego że nie miał innego wyjscia). Jednym z takich plemion byli Cheruskowie.

Ich władcą był Segimerus, któy należał do elity plemiennej. Był on zwolennikiem walki z Rzymem. Jednak starszyzna plemienna miałą inne zdanie i chciała pokoku z Rzymem. Tak też się stało, ale żeby Segimerus siedział cicho i spokojnie, musiał oddaćswoich synów w niewolę rzymską jako tak zwaną gwarancję pokoju. Jednym z jedgo synów był Hermann, który jak się niosą źródła okropnie cierpiał, że musi opuścić ziemię w któej się wychował, opuścić rodzinę i co gorsza, że ma się stać Rzymianinem.
Nie zapomniał on jednak nigdy swrgo pochodzenia ani tym kim jest. Jako Rzymianin przyjął on imię Arminiusz. Stanie się ono dla jednych symbolem bohatera a dla drugich wielkiej klęski.

Arminiusz przeszedł bardzo dobre wykształcenie zarówno wojskowe jak i kulturalne. Pisano o nim że był „dzielnym w boju, odznaczał się bystrym umysłem, inteligencją większą niż barbarzyńska i żarem ducha, przebijającym z twarzy i oczu". Był inteligenty, silny wykształcony i... rozdarty.

W tym mniej więcej czasie W 7 roku n.e. cesarz August ustanowił nowego gubernatora Germanii. Misję dalszego podbijania ziem na wschód i ogarnięcia ich administracyjnie powierzono Publiuszowi Kwintyliuszowi Warusowi. Był on znany z rządów silnej ręki. Był bardzo doświadczonym żołnierzem który zasłynął zdławieniem powstania judejskiego w 4 roku p.n.e.

Germanie pod okupacją Rzymu i rządami Warusa byli traktowani jak niewolnicy, zmuszano ich do płacenia podadtków oddawania dóbr. Krwawo tłumiono wszelkie wystąpienia, rabowano i palono wioski. zakazywano kultywowania religii i kultury germanów. Nie do końca jest jasne czy były to bezpośriednie przyczyny ale Arminiusz porzucił swoją przybraną ( a raczej siłą narzuconą) nową ojczyznę i uciekł od Rzymian i zajął się działalnością antyrzymską. Jako wychowany w militarnym duchu młody dowódca wzniecił on powstanie Cherusków przeciwko Rzymowi.

Gdy dowiedział się o tym Warus, wydałrozkaz wymarszu do walki z barbarzyńcami. Na tych ziemiach stacjonowały trzy rzymskie legiony XVII, XVIII i XIX.

By nie tracić czasu ruszył z kolumną obciążoną wielkimi taborami oraz rodzinami i niewolnikami żołnierzy, co zdecydowanie spowalniało i destabilizowało armię. Siły rzymskie mimo wszystko rozpoczęły marsz za Germanami.

Tutaj trzeba dodać, że te ziemię były bardzo nieprzychylne rzymianom. Służbę w Germanii traktowano jako karę. Teren to w większości lasy. Tutaj mam mały cytat z książki: "Puszcze Północy dla cywilizowanego Europejczyka były jądrem ciemności i strachu. Juliusz Cezar tak pisał o tych terenach:
"Nawet gdyby maszerować przez sześćdziesiąt dni, nie udało by się dotrzeć do krańców tego lasu. Nikt nie wie, gdzie on się kończy."

Co za tym idzie Rzymianie bali się walki w lesie jak ognia. Po prostu tego nie umieli bo to nie było ich środowisko ( jak większości cywilizowanych ziem, które rzymianie podbili).

Kolumna rzymskich żołnierzy wraz z licznym taborem do lasu Teutoburskiego (wąskie pasmo niskich gór w Niemczech (kraje związkowe Dolna Saksonia i Nadrenia Północna-Westfalia) wkroczyła najprawdopodobniej niedaleko na północ od obecnej miejscowości Osnabrück. Dodatkowo kolumna była rozciągnięta co zmniejszało jej siły. To była idealna okazja do ataku i taką też Germanie Arwiniusza wykorzystali. Atakująć w sposób powiedzmy partyzancki, w małych grupkach i po okropnych ciężkich walkach niszczyły oddział za oddziałęm. Plusem było te, że znali bardzo dobrze teren i mogli się szybko wycofać. Nie byli też obciążeni, uzbrojeni w miecze i włocznie, które dziesiątkowały legionistów. Mokry błotnisty las tylko utrudniał rzymianom walkę: byli wyczerpani marszem, tarcze nasiąknięte wodą były ciężkie, cięciwy łuków pękały a sandały oblepione błotem utrudniały poruszanie się. Podczas trwających trzy dni i dwie noce walk poległy trzy rzymskie legiony. Była to istna rzeź i egzekucja.
Razem zginęło prawdopodobnie od 20.000 do 25.000 żołnierzy wraz z najwyższym dowództwem.

Klęska w Lesie Teutoburskim była jedną z największych w historii Rzymu i powstrzymała dalszy podbój Germanii. Jako ciekawostkę można dodać, że numery legionów nie zostały nigdy ponownie użyte. Rzymianie nie odtwarzali zniszczonych jednostek.

Rozmiary klęski oddaje też jeszcze jeden fakt: Antyczne źródła podają, że w bezsenne noce cesarz Oktawian August chodził po korytarzach swojego pałacu i płacząc wołał „Quinctili Vare, legiones redde – Warusie, zwróć mi moje legiony!”

Tak, było to hańba dla Rzymu. A dla Germanów początek. Początek potęgi.

Klęska w Lesie Teutoburskim spowodowała utratę przez Rzym ziem germańskich, leżących na wschód od Renu. W latach 15 i 16 naszej ery na czele wojsk rzymskich dwukrotnie dotarł do Lasu Teutoburskiego Germanik. I tutaj odnajdujemy pierwszą scenę.

Przyjmuje się, że w tych latach 15/16 r n.e Germanik podczas pierwszej wyprawy odnalazł szczątki poległych legionistów i je pochował. Podczas drugiej pokonał Arminiusza. To widzimy właśnie: Legioniści Germanika odnajdują szczątki, podczas gdy Germania odcina głowę legioniście. Tutaj też mamy odniesienie do opisanych wydarzeń: Pod bitwie uciętą głowę Warusa, Arminiusz wysłał jako prezent do innego władcę germańskiego Marboda.

Koniec odcinka pierwszego :P
ordnung muss sein! Nie aufgeben!
jesienny_pan
Feuerspritzer

mężczyzna

#308069 | Dodano: 04.04.2019 22:37:46
O Jezu, ale się rozpisałeś. A ja z zupełnie innej beczki. Dziwna trochę ta scena z wieszaniem ludzi w pasiakach. Z tego co wiem, to ludzi w czasie II wojny światowej naziści rozstrzeliwali albo zagazowywali. :P
Wahnsinn
Za***ista ranga

kobieta

#308071 | Dodano: 04.04.2019 22:51:20
jesienny_pan napisał(a):
O Jezu, ale się rozpisałeś. A ja z zupełnie innej beczki. Dziwna trochę ta scena z wieszaniem ludzi w pasiakach. Z tego co wiem, to ludzi w czasie II wojny światowej naziści rozstrzeliwali albo zagazowywali. :P

Wszystko robili.

Strony: 16 7 8 9 10

Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Na stronie: 56
Zalogowani: 2
Szukaj