news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
93 dni!
Newsy
Skocz Do
Co sądzisz o teledysku Deutschland? (max 3 odpowiedzi)
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

Strony: 1 2 310

.:: Deutschland - singiel i teledysk ::.

Powiązane:

» "Deutschland" w GEMA (za Reddit)

» Jackdaw, Dietmar Kuptz

Informacja:

» Artykuł w MSL24

» Artykuł w Pretty Noise

Wczoraj pisaliśmy o premierze teledysku "Deutschland", dziś dodajemy kilka nowych informacji:

- teledysk autorstwa Erica "Spectera" Remberga zostanie zaprezentowany jutro, najprawdopodobniej w godzinach wieczornych. Co ciekawe, jutrzejsza data to 84 rocznica premiery filmu propagandowego "Triumf Woli" Leni Riefenstahl. Nie wiemy na ile jest to świadome działanie, a na ile efekt błagania fanów o nowy utwór - pierwotnie teledysk miał ukazać się równo z singlem, czyli 12 kwietnia 2019;

- prawdopodobną okładkę singla możecie zobaczyć w artykule MSL24 (powiązane), natomiast co do jego zawartości, to nieoficjalnie mówi się tylko o wersji podstawowej utworu oraz remiksie autorstwa Richarda. Co jest nowością w świecie Rammstein - utwór singlowy trwa ponad 5 minut, co sugeruje, że styl muzyczny to coś nieco wolniejszego i poważniejszego. Według nieoficjalnych informacji mamy tu do czynienia z numerem w stylu "klasycznego Rammstein" z mocnym akcentem na refren - starsi fani zespołu powinni być zachwyceni;

- fragment tekstu to "Deutschland, mein Herz in Flammen, will dich lieben und verdammen...", co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Niemcy, moje serce w płomieniach, chcę Cię kochać i potępiać..."

- kolejnym novum jest czas trwania teledysku. Ma on według artykułów Bild i MSL24 - trwać aż 15 minut, co czyni go w praktyce krótkometrażowym filmem. Znając strategię wydawcy możemy pewnie spodziewać się też wersji krótszej, zbliżonej czasem trwania do samego utworu;

- treść teledysku to - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - historia Niemiec ukazująca zarówno przyjemne jak i tragiczne epizody - naród niemiecki ma tu jakoby zostać pokazany zarówno jako ofiary jak i kaci. Podzielona prawdopodobnie na akty fabuła opisuje wydarzenia w średniowieczu, latach 20. XX wieku, podczas Drugiej Wojny Światowej, w czasach NRD oraz obecnie. Ma to nam pokazać powtarzalność i przewrotność losów ludzkich. Jest sporo symboli i metafor - również tych kontrowersyjnych, co jest jak wiemy wizytówką Rammstein.

- klip kręcony był w 6 miejscach w Berlinie: m.in w Cytadeli Spandau, nieczynnym więzieniu Stasi, opuszczonej fabryce cementu, klubie E-Werk i Katedrze Chorin

- po wczorajszym opublikowaniu półminutowej zapowiedzi wideo z Flake, Tillem, Paulem i Oliverem w obozowych drelichach i na szubienicy w mediach niemieckich pojawiło się sporo komentarzy alarmujących o skandalu. Polskie media z pewnością też podłapią ten temat - jak dotąd tylko należący do Axela Springera Dziennik.pl opublikował krótki materiał na ten temat

Trzeba przyznać, że po latach ciszy Rammstein postanowił o sobie przypomnieć w bardzo mocny sposób.

Teledysk i następujący po nim singiel "Deutschland" promują siódmy album zespołu.

Album - zatytułowany nieoficjalnie "Rammstein" pojawi się 17 maja 2019 roku.

Poniżej nowe zdjęcie z Apple Music:

.:: 27.03.2019 15:31:02 by Cohonez ::.
Dzar
Grill Master

mężczyzna

#307760 | Dodano: 27.03.2019 18:18:25
Tak sobie myślę, że skoro ma trwać aż 15 minut, to może tych trzech wcześniej wspomnianych reżyserów pracowało, nie przy trzech, a przy jednym teledysku. Może to będzie jedyny teledysk w ramach tego albumu zawierający od razu wszystkie single? :P
"Targałbym jak basista nowe struny"...
... i tak przez całe życie.
Leon
Perverse

mężczyzna

#307761 | Dodano: 27.03.2019 18:21:53
Jest to jedna piosenka. Raczej należy się spodziewać czegoś w stylu klipu do Ohne Dich czy Fish On.
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Vem kan stoppa mig när pansar rullar fram?
fadamaka7
Pussy

mężczyzna

#307762 | Dodano: 27.03.2019 19:23:20
Leon napisał(a):
Jest to jedna piosenka. Raczej należy się spodziewać czegoś w stylu klipu do Ohne Dich czy Fish On.

Czypi fabularnego?
Leon
Perverse

mężczyzna

#307763 | Dodano: 27.03.2019 19:29:44
Jak najbardziej, tak również podają niemieckie media, jak w newsie.
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Vem kan stoppa mig när pansar rullar fram?
LimaK
Panzermeister

mężczyzna

#307765 | Dodano: 27.03.2019 19:36:25
Jutro wszystko się wyjaśni ;)
You Can't Escape Your Destiny
Milch
Feuerspritzer

mężczyzna

#307770 | Dodano: 27.03.2019 21:17:56
Będzie głośno. Niemcy rzadko mówią o sobie jako sprawcach. Lepiej wykorzystać "zdanie-wytrych" jakim jest, to zrobili naziści.
Doskonale! Napisałem głupio, lecz nie zawierałem z nikim kontraktu na dostawę samych dzieł mądrych, doskonałych. Dałem wyraz mej głupocie i cieszę się z tego, bowiem niechęć i surowość ludzka, jaką pobudziłem przeciw sobie, kształtuje mnie i urabia...
Cohonez
Dyplomata

mężczyzna

#307773 | Dodano: 27.03.2019 22:29:51
Milch napisał(a):
Będzie głośno. Niemcy rzadko mówią o sobie jako sprawcach. Lepiej wykorzystać "zdanie-wytrych" jakim jest, to zrobili naziści.

Tak będzie:

Nie czytam forum.
Sonne
Messerschmitt

kobieta

#307776 | Dodano: 28.03.2019 01:16:03
Cohonez napisał(a):
Milch napisał(a):

Tak będzie:

No już się zaczęło przecież :D Na tej oficjalnej grupie ludzie mieli ból tyłka, ale posty dość szybko spadają. Moderacja czuwa.
Dzar
Grill Master

mężczyzna

#307777 | Dodano: 28.03.2019 01:21:49
Dziś będzie wielki dzień dla trolli i portali żywiących się tanią sensacją.
Sonne
Messerschmitt

kobieta

#307778 | Dodano: 28.03.2019 01:26:20
Mhm. I dla fanów co płaczą, że nie było teledysku o północy. Skandal! :D
Dzar
Grill Master

mężczyzna

#307779 | Dodano: 28.03.2019 01:40:10
MAMY 28.03, A TELEDYSKU WCIĄŻ NIE MA. TILL LEŻY NAJ*BANY, ZAPOMNIAŁ WRZUCIĆ KLIP NA JUTUBA.
Sonne
Messerschmitt

kobieta

#307780 | Dodano: 28.03.2019 02:22:48
Smutek, żal, gorycz, rozczarowanie...
dybyt
Pussy

mężczyzna

#307781 | Dodano: 28.03.2019 07:44:10
Myślałem, że rano obejrzę sobie w pracy teledysk, zupełnie jak swojego czasu Pussy, a tu takie rozczarowanie
Wolek
Pussy

mężczyzna

#307782 | Dodano: 28.03.2019 09:24:57
Teledysk miał wjechać o 6 rano na nasze mieszkania, tak jak to robi policja. No i znowu ten niedobry Ramsztajn zalicza obsuwę. To do Niemców niepodobne. :P
vorwerk
Pussy

mężczyzna

#307783 | Dodano: 28.03.2019 11:26:28
Hańba
Wstyd
Zdrada
Nie wracajcie do domu

a nie czekaj ;)
gorbaczovsky
Newsman Chałturnik

mężczyzna

#307784 | Dodano: 28.03.2019 11:42:50
Ile można czekać? Jak oni mogą tak traktować fanów?
Dzar
Grill Master

mężczyzna

#307786 | Dodano: 28.03.2019 14:06:03

Oficjalnie można odliczać do 18.
dybyt
Pussy

mężczyzna

#307788 | Dodano: 28.03.2019 14:13:21
Czyli jednak 6 pm. Dzięki za info.