news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
125 dni!
Newsy
Skocz Do
Jonas Åkerlund reżyserem nowego klipu R+. Co Ty na to?
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

Strony: 140 41 42 43 4446

#303506 | Dodano: 08.11.2018 18:35:55
Leon napisał(a):
Puzzle Ramm4, złóż to sam :D

Ramm4 (Jonas Åkerlund mix) xD
anesbellatrix
Sturmwalzer

kobieta

#303513 | Dodano: 08.11.2018 20:16:03
Ale... Jonasz, a gdzie cycki? :(
spring - erlöse dich - spring - enttäusch mich nicht
spring für mich - spring - enttäusch mich nicht
SPRING
Leon
Perverse

mężczyzna

#303519 | Dodano: 08.11.2018 23:42:35
Cycków nie ma, są za to efekty dźwiękowe w stylu tych z Paris :D
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Vem kan stoppa mig när pansar rullar fram?
flake9
Król Lew

mężczyzna

#303522 | Dodano: 09.11.2018 00:18:18
Niemożliwe, żeby na wersję ostateczną trafiła tak gówniana wersja, bo to faktycznie brzmi jakby ktoś to sklejał przy pomocy nożyczek i kleju.
Cohonez
Dyplomata

mężczyzna

#303523 | Dodano: 09.11.2018 00:20:38
H.! Skopiuj tu proszę swoją analizę!

Jako preambuła napiszę, że nasz kolega twierdzi, że to nie jest wersja studyjna, a albo przerobiony live, albo mocno wczesny miks wersji nagrywanej u Schneidera w domu.
Nie czytam forum.
Sonne
Messerschmitt

kobieta

#303524 | Dodano: 09.11.2018 00:24:43
flake9 napisał(a):
Niemożliwe, żeby na wersję ostateczną trafiła tak gówniana wersja, bo to faktycznie brzmi jakby ktoś to sklejał przy pomocy nożyczek i kleju.

To już na trytytki brzmiałoby lepiej...
H.
Feuerspritzer

mężczyzna

#303534 | Dodano: 09.11.2018 08:19:15
Cohonez napisał(a):
H.! Skopiuj tu proszę swoją analizę!

Jako preambuła napiszę, że nasz kolega twierdzi, że to nie jest wersja studyjna, a albo przerobiony live, albo mocno wczesny miks wersji nagrywanej u Schneidera w domu.

Proszę bardzo :)

Ja nie jestem przekonany co do tego, że to jest wersja albumowa. Jedno jest pewne - nawet jeśli to jest wersja albumowa, to fragment nie był poddany jakiemukolwiek sensownemu miksowi, bo pochodzi ze sklejonych master-tracków (to, że Jonas takimi się posługiwał do trailerów można wysnuć na podstawie tego, że posiadał oddzielne ścieżki wokali i klawiszy z refrenu). Przysłuchiwałem się jednak poszczególnym instrumentom chyba ze sto razy i zaobserwowałem następujące rzeczy:

1. Bardzo puste brzmienie stopy perkusyjnej typu "click" oraz klasyczny punktowy werbel - to zupełnie nie podobne do Schneidera, który od płyty RR stawia na bardzo bogate i głębokie brzmienie bębnów.

2. Mocno podbity bas - Oliver na albumowych wydaniach (jak i wszelkiego rodzaju demach) zazwyczaj jest mocno schowany za gitarami.

3. Słabo zarejestrowane gitary - brzmienie jest płaskie, a same ustawienie przesteru wskazuje użycie filtru "Classic V" - czyli zwarte brzmienie z wyciętym środkowym pasmem i podbitymi wysokimi tonami (nie ustawia się tego na longplayach, ponieważ gitary wtedy "chowają" się za mocniej podbitymi klawiszami i basem!).

4. Wokal z bardzo subtelnym dublem w refrenie - to jest patent, który Till wykorzystuje podczas gry na żywo tego kawałka; na albumowych master trackach kładzie zazwyczaj po 3-4 ścieżki wokalu.

Zatem jaki jest mój wniosek? Wg. mnie nagranie użyte w trailerze nie pochodzi z wersji albumowej - a już tym bardziej nie jest to finalny mix kawałka. Opisane przeze mnie powyżej parametry brzmieniowe wskazują na dwa potencjalne źródła użytych fragmentów:

1. Demo z okresu preprodukcyjnego - wskazywałby na to wstępny mix master-tracków nastawiony na "pierdzielnięcie" z użyciem nadmiernego kompresora i podbicie basów - takie patenty zawsze przykrywają mankamenty brzmieniowe wynikające z rejestracji ścieżek w domowych warunkach (w naszym przypadku - domowym studiu Schneidera)

2. Jest to nagranie live poddane generalnej obróbce - i to jest mój najmocniejszy typ. To, że zespół rejestrował wszystkie występy z konsoli mikserskiej wiemy z jednego z ostatnich wywiadów jakiego udzielił Paul przy okazji promocji Tech21 PL1. Tę tezę potwierdzałoby brzmienie gitar, perkusji (ustawienia dla tych instrumentach są charakterystyczne dla każdego bandu metalowego podczas dużych koncertów live - nie sprawdzają się one studyjnie, ale live już jak najbardziej) oraz bardzo surowe ścieżki wokali.

Chcę zaznaczyć, że moje wnioski wyciągam tylko na podstawie mojego wieloletniego doświadczenia gry scenicznej i pracy w studio nagraniowym - więc nie zdziwię się, jeśli później się okaże, że za bardzo popłynąłem :D
#303536 | Dodano: 09.11.2018 12:12:45
Więcej takich postów na forum, a nie do szuflady! :D

Bardzo fajna analiza, brzmi wiarygodnie :) Brzmienie wokalu jest tragiczne, i wszystko to zalatuje jakąś demówką. A ludzie się podniecają jakie to cudowne :D
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Techniczny
Shagwest
Admin

mężczyzna

#303537 | Dodano: 09.11.2018 12:18:59
Zresztą R+ ma w listopadzie dopiero miksować album. Nic gotowego jeszcze nie mają.
So say we all.
#303538 | Dodano: 09.11.2018 12:56:31
Dokładnie. Sam Ryszard mówił, że jedzie nadzorować miksy. Ciekawe, czy jeszcze w tym roku rzucą jakimś singlem...

Caron
Messerschmitt

kobieta

#303589 | Dodano: 10.11.2018 11:38:13
Leon napisał(a):
A ludzie się podniecają jakie to cudowne :D

Gdzie?
Cohonez
Dyplomata

mężczyzna

#303590 | Dodano: 10.11.2018 12:03:59
YouTube, Facebook, Reddit. Aczkolwiek na tym ostatnim są też głosy krytyki.
Nie czytam forum.
#303591 | Dodano: 10.11.2018 12:12:22
I Discord. ;)

Caron
Messerschmitt

kobieta

#303592 | Dodano: 10.11.2018 12:16:43
no, już myślałam, że gdzieś tu na forum :D
Cohonez
Dyplomata

mężczyzna

#303682 | Dodano: 16.11.2018 22:55:49
Ciekawostko-plotka.

Podobnoż dziś miała mieć miejsce płemieła pewnej p(ł)yty. Ale jest odroczona o 50% roku.
Nie czytam forum.

.:: Siódmy album - co o nim wiemy ::.

Informacja:

» Richard dla United Rock Nations

» Gitarre und Bass

» Metal Hammer DE

» Rammstein Austria, Leon, Monika Girzycka, H, Sonne, źródła własne

Wieści o przyszłorocznej trasie koncertowej zostały już podsumowane, zatem teraz czas podzielić się wiedzą na temat albumu, który rzeczona trasa ma promować.

Kilka dni temu pojawiły się wywiady z Richardem dla radia United Rock Nations i z Paulem dla niemieckiego Metal Hammer i Gitarre und Bass, które rzucają trochę światła na to, czego możemy spodziewać się po nowym albumie Rammstein. Oto najważniejsze informacje:

- Richard jest bardzo zadowolony z prac nad nowym materiałem. Po raz kolejny wspomina, że w pewnym sensie przypominały one prace nad "Herzeleid".
- na nadchodzącym krążku pojawią się pomysły, które gitarzysta miał dla Emigrate. Spodobały się jednak członkom Rammstein, zatem zostały wcielone do nowego materiału.
- brzmienie materiału określone jest jako "bogatszy w harmonijne i melodyjne elementy, bardziej muzykalny". Pada też określenie "Rammstein w 3D", co można interpretować między innymi jako "wielowarstwowy".
- miks materiału odbędzie się później niż zakładano, bo dopiero w grudniu, natomiast miejsce - Los Angeles - i nazwisko producenta - Rich Costey - pozostają bez zmian. Richard leci do Stanów by osobiście doglądać prac, natomiast po jego powrocie zespół zaczyna przygotowania do promocji albumu i trasy koncertowej, która ma potrwać 3 lata.

- Paul z kolei poinformował, że - wbrew temu, co od czasu do czasu powie Richard - zespół nie ma w planach przechodzenia na emeryturę. Jak sam twierdzi - Rammstein nie był jeszcze nigdy tak "ludzki".
- powstało ostatecznie 16 utworów i to właśnie one zostaną poddane finałowym miksom. Najprawdopodobniej zatem poza standardowym albumem z jedenastoma numerami można będzie się spodziewać bonusów na wersjach limitowanych lub singlach. Warto tu przypomnieć, że sesja do albumu "Liebe ist für alle da" również zaowocowała szesnastoma wydanymi do tej pory utworami: podstawowa jedenastka, "Führe Mich", "Halt", "Donaukinder", "Mein Land" i "Gib Mir Deine Augen".
-
fani mogą spodziewać się tego, do czego Rammstein przyzwyczajał od lat. Paul posługuje się tu porównaniem do Mercedesa klasy S - zmienia się z czasem, jest inny, ale wciąż lojalny.
- produkcja albumu była długa i wyczerpująca. Zespół chciał też spróbować nowych rzeczy, przez co całość bardzo rozciągnęła się w czasie.

Tyle oficjalnie od członków zespołu. Nam jednak udało się nieoficjalnie dotrzeć do kilku innych informacji:
- według źródeł z bliskiego otoczenia berlińskiego sekstetu, nowy materiał jest bardzo zróżnicowany: od elementów nacechowanych silnymi emocjami, przez odrobinę nowej elektroniki i czegoś nieco lżejszego, aż po naprawdę ciężkie brzmienia. Te ostatnie mają być jakoby najcięższymi w historii zespołu.
- tak jak w przypadku poprzednich nagrań, Rammstein rozpoczął prace nad siódmym albumem ze świeżymi pomysłami. W przeszłości pomysły takie zazwyczaj kończyły jako kompletnie nowe utwory lub też jako metoda na przearanżowanie utworów odrzuconych z poprzednich płyt. I tak na przykład: wydany na "Sehnsucht" "Alter Mann" powstał podczas prac nad "Herzeleid", "Ohne Dich" i "Wiener Blut" to owoc sesji do "Mutter", zaś wydany jako bonus w 2011 roku "Vergiss Uns Nicht" został skomponowany na potrzeby albumu "Reise Reise". Osoby związane z zespołem wspominają, że jest możliwe wydanie kawałka lub kawałków, które zostały odrzucone w przeszłości. Od siebie dodajmy, że niesławna lista utworów z GEMA sprzed 15 lat wciąż ma co najmniej cztery tytuły, które mogą ujrzeć światło dzienne.
- jeden z członków zespołu został zapytany poza wywiadem o pierwszy singiel z nadchodzącej płyty. Decyzja w tym temacie jeszcze nie zapadła (zespół podejmie ją kolektywnie), jednak zapytany dał do zrozumienia, że nie może zdradzić zbyt wiele, ale gdyby tylko on mógł decydować, to wybór padłby na coś tak ciężkiego jak pewna piosenka o ludożercy.

Jeśli przynajmniej część powyższych wzmianek okaże się prawdą, to czeka nas ogień nie tylko na koncertach.

Więcej informacji niebawem.

.:: 18.11.2018 22:23:28 by Cohonez ::.
Cohonez
Dyplomata

mężczyzna

#303698 | Dodano: 19.11.2018 00:17:02
Jakby kogoś to interesowało, to kawałki z GEMA, których jeszcze nigdzie oficjalnie nie wydano (a przynajmniej nic o tym nie wiadomo) to:

Absinth
Claudia (chyba, że to SNVM lub coś na LIFAD)
Eisenmann (na Reddit spotkałem się z komentarzem mówiącym, że "RammVier ma fragment tekstu który odwołuje się do tego utworu, co można uznać, za to, że prawdopodobnie zostanie wydany na nowej płycie". Ponadto jakby nie było ten tytuł obecnie w GEMA nie istnieje, a takie Hin und Her - czyli Vergiss Uns Nicht - juz tak)
Holz
Ich Sehe Was (patrz: Claudia)
Sonntag Bei Omi
Spring Weiter
Nie czytam forum.
Leon
Perverse

mężczyzna

#303699 | Dodano: 19.11.2018 03:02:00
Absinth to jakaś demówka używająca efektu Absynth z Native Instruments, a nie pełnoprawny utwór, tak mi się wydaje. Założę się, że nie wszystko co było zarejestrowane w GEMA miało kształt skończonego kawałka gotowego do wrzucenia na płytę.

Ja nie wiem skąd ludzie biorą tego Eisenmanna i Ramm4. Jedyne co mają wspólne to "Maschinen" w tekście. Do tego muzyka z Eisenmanna mocno trąciła LIFAD.

Spring Weiter to element składowy Spring. Paul kiedyś wspominał, że zrobili Spring z 2 utworów o roboczych tytułach Spring Jungle i Spring Weiter. Przy czym z któregoś nich wzięto chyba tylko gitary a cała reszta była zupełnie inna. Podobna historia jak z Seid Bereit, Rammlied, Wiener Blut i LIFAD.

Ich Sehe Was to była jakaś część składowa Moskau, fragment tekstu z GEMA to przecież "WENN DU VOR MIR NIEDERKNIEST", które występuje jako jeden z wersów tłumaczenia mostka z rosyjskiego na niemiecki (a co pewnie tak naprawdę było oryginalnym tekstem po niemiecku) w tekście do Moskau w Reise, Reise, wystarczy sobie to zaśpiewać na melodię, wszystko pasuje:

Autor napisał(a):
Ich sehe was, was du nicht siehst
(Wenn du deine Augen schließt)
когда ты ночью крепко спишь
(Wenn du vor mir niederkniest)
когда ты предо мной лежишь
(Wenn du mich mit dem Mund berührst)
когда со мною говоришь
Ich sehe was, das siehst du nie
Раз, два, три!

Claudia to wg. RammWiki robocza nazwa Moskau.

Więc zostaje tak naprawdę Sonntag bei Omi i Holz. A, i Tiefer Gelegt.

H.
Feuerspritzer

mężczyzna

#303700 | Dodano: 19.11.2018 13:21:35
Leon napisał(a):
Absinth to jakaś demówka używająca efektu Absynth z Native Instruments, a nie pełnoprawny utwór, tak mi się wydaje. Założę się, że nie wszystko co było zarejestrowane w GEMA miało kształt skończonego kawałka gotowego do wrzucenia na płytę.

To była moja pierwsza myśl, kiedy zobaczyłem tytuł tego kawałka - nie od dzisiaj wiadomo, że Flake bardzo chętnie korzysta z produktów Native Instruments. Ja mam przeczucie, że Absynth to może być wariancja intra do Ich Tu Dir Weh, bowiem intro w tym kawałku jest zagrane na jednym z preset-sequencerów w NI Absynth 4.0.

Leon napisał(a):
Ja nie wiem skąd ludzie biorą tego Eisenmanna i Ramm4. Jedyne co mają wspólne to "Maschinen" w tekście. Do tego muzyka z Eisenmanna mocno trąciła LIFAD.

Ten motyw z tekstem faktycznie słaby i niczego nie tłumaczy. Chciałbym też jednak zaznaczyć, że podobieństwa pomiędzy LIFAD i Eisenmann ograniczają się tylko do bardzo podobnego rytmu i tonacji (riffy, elektronika i bas są inne).

Jeśli chodzi o Ich Sehen Was to tutaj też bym zachował dużą ostrożność, bo jak powszechnie wiadomo Till w okresie preprodukcyjnym lubi używać tego samego tekstu do zupełnie różnych utworów (patrz - Pussy/Panterra).

Do zacnego nieznanych utworów dorzuciłbym jeszcze Du Hast 2 i Laichzeit II :)
Leon
Perverse

mężczyzna

#303701 | Dodano: 19.11.2018 13:36:19
No właśnie, dlatego nie traktuję tego co było/jest w GEMA jako gotowe piosenki, bardziej jako te szkice o których często wspominają.

Dlatego też uważam, że Ich Sehe Was to był przypadek tak jak Spring czy Rammlied, wzięto z innego kawałka części składowe, w tym przypadku część tekstu z mostka i wsadzono do Moskau, to nie przypadek, że fragment tekstu pokrywa się oryginalnym tekstem po niemiecku.

Ryszard mówiąc o "Rammstein w 3D" miał na myśli postrzeganie zespołu tylko przez show:

Autor napisał(a):
Moim zdaniem nowy album będzie bogatszy w harmonie i melodyjność. Taki był mój cel, aby o Rammsteinie nie mówiło się tylko przez pryzmat wielkiego show.
Fakt, że nikt nie mówi o muzyce jest dla mnie, jako dla twórcy, policzkiem w twarz. Chciałem wejść na nowy etap i mogę opisać tę płytę jako Rammstein 3D.

Strony: 140 41 42 43 4446

Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Na stronie: 45
Zalogowani: 3
Szukaj