news zespół twórczość fanklub forum
Wkrótce
Coming Soon
252 dni!
Newsy
Skocz Do
Jakie naleśniki najbardziej Ci smakują?
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

Strony: 140 41 42

#303506 | Dodano: 08.11.2018 18:35:55
Leon napisał(a):
Puzzle Ramm4, złóż to sam :D

Ramm4 (Jonas Åkerlund mix) xD
anesbellatrix
Sturmwalzer

kobieta

#303513 | Dodano: 08.11.2018 20:16:03
Ale... Jonasz, a gdzie cycki? :(
spring - erlöse dich - spring - enttäusch mich nicht
spring für mich - spring - enttäusch mich nicht
SPRING
Leon
Perverse

mężczyzna

#303519 | Dodano: 08.11.2018 23:42:35
Cycków nie ma, są za to efekty dźwiękowe w stylu tych z Paris :D
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Vem kan stoppa mig när pansar rullar fram?
flake9
Król Lew

mężczyzna

#303522 | Dodano: 09.11.2018 00:18:18
Niemożliwe, żeby na wersję ostateczną trafiła tak gówniana wersja, bo to faktycznie brzmi jakby ktoś to sklejał przy pomocy nożyczek i kleju.
Cohonez
Dyplomata

mężczyzna

#303523 | Dodano: 09.11.2018 00:20:38
H.! Skopiuj tu proszę swoją analizę!

Jako preambuła napiszę, że nasz kolega twierdzi, że to nie jest wersja studyjna, a albo przerobiony live, albo mocno wczesny miks wersji nagrywanej u Schneidera w domu.
Nie czytam forum.
Sonne
Messerschmitt

kobieta

#303524 | Dodano: 09.11.2018 00:24:43
flake9 napisał(a):
Niemożliwe, żeby na wersję ostateczną trafiła tak gówniana wersja, bo to faktycznie brzmi jakby ktoś to sklejał przy pomocy nożyczek i kleju.

To już na trytytki brzmiałoby lepiej...
H.
Feuerspritzer

mężczyzna

#303534 | Dodano: 09.11.2018 08:19:15
Cohonez napisał(a):
H.! Skopiuj tu proszę swoją analizę!

Jako preambuła napiszę, że nasz kolega twierdzi, że to nie jest wersja studyjna, a albo przerobiony live, albo mocno wczesny miks wersji nagrywanej u Schneidera w domu.

Proszę bardzo :)

Ja nie jestem przekonany co do tego, że to jest wersja albumowa. Jedno jest pewne - nawet jeśli to jest wersja albumowa, to fragment nie był poddany jakiemukolwiek sensownemu miksowi, bo pochodzi ze sklejonych master-tracków (to, że Jonas takimi się posługiwał do trailerów można wysnuć na podstawie tego, że posiadał oddzielne ścieżki wokali i klawiszy z refrenu). Przysłuchiwałem się jednak poszczególnym instrumentom chyba ze sto razy i zaobserwowałem następujące rzeczy:

1. Bardzo puste brzmienie stopy perkusyjnej typu "click" oraz klasyczny punktowy werbel - to zupełnie nie podobne do Schneidera, który od płyty RR stawia na bardzo bogate i głębokie brzmienie bębnów.

2. Mocno podbity bas - Oliver na albumowych wydaniach (jak i wszelkiego rodzaju demach) zazwyczaj jest mocno schowany za gitarami.

3. Słabo zarejestrowane gitary - brzmienie jest płaskie, a same ustawienie przesteru wskazuje użycie filtru "Classic V" - czyli zwarte brzmienie z wyciętym środkowym pasmem i podbitymi wysokimi tonami (nie ustawia się tego na longplayach, ponieważ gitary wtedy "chowają" się za mocniej podbitymi klawiszami i basem!).

4. Wokal z bardzo subtelnym dublem w refrenie - to jest patent, który Till wykorzystuje podczas gry na żywo tego kawałka; na albumowych master trackach kładzie zazwyczaj po 3-4 ścieżki wokalu.

Zatem jaki jest mój wniosek? Wg. mnie nagranie użyte w trailerze nie pochodzi z wersji albumowej - a już tym bardziej nie jest to finalny mix kawałka. Opisane przeze mnie powyżej parametry brzmieniowe wskazują na dwa potencjalne źródła użytych fragmentów:

1. Demo z okresu preprodukcyjnego - wskazywałby na to wstępny mix master-tracków nastawiony na "pierdzielnięcie" z użyciem nadmiernego kompresora i podbicie basów - takie patenty zawsze przykrywają mankamenty brzmieniowe wynikające z rejestracji ścieżek w domowych warunkach (w naszym przypadku - domowym studiu Schneidera)

2. Jest to nagranie live poddane generalnej obróbce - i to jest mój najmocniejszy typ. To, że zespół rejestrował wszystkie występy z konsoli mikserskiej wiemy z jednego z ostatnich wywiadów jakiego udzielił Paul przy okazji promocji Tech21 PL1. Tę tezę potwierdzałoby brzmienie gitar, perkusji (ustawienia dla tych instrumentach są charakterystyczne dla każdego bandu metalowego podczas dużych koncertów live - nie sprawdzają się one studyjnie, ale live już jak najbardziej) oraz bardzo surowe ścieżki wokali.

Chcę zaznaczyć, że moje wnioski wyciągam tylko na podstawie mojego wieloletniego doświadczenia gry scenicznej i pracy w studio nagraniowym - więc nie zdziwię się, jeśli później się okaże, że za bardzo popłynąłem :D
#303536 | Dodano: 09.11.2018 12:12:45
Więcej takich postów na forum, a nie do szuflady! :D

Bardzo fajna analiza, brzmi wiarygodnie :) Brzmienie wokalu jest tragiczne, i wszystko to zalatuje jakąś demówką. A ludzie się podniecają jakie to cudowne :D
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Techniczny
Shagwest
Admin

mężczyzna

#303537 | Dodano: 09.11.2018 12:18:59
Zresztą R+ ma w listopadzie dopiero miksować album. Nic gotowego jeszcze nie mają.
So say we all.
#303538 | Dodano: 09.11.2018 12:56:31
Dokładnie. Sam Ryszard mówił, że jedzie nadzorować miksy. Ciekawe, czy jeszcze w tym roku rzucą jakimś singlem...

Caron
Messerschmitt

kobieta

#303589 | Dodano: 10.11.2018 11:38:13
Leon napisał(a):
A ludzie się podniecają jakie to cudowne :D

Gdzie?
Cohonez
Dyplomata

mężczyzna

#303590 | Dodano: 10.11.2018 12:03:59
YouTube, Facebook, Reddit. Aczkolwiek na tym ostatnim są też głosy krytyki.
Nie czytam forum.
#303591 | Dodano: 10.11.2018 12:12:22
I Discord. ;)

Caron
Messerschmitt

kobieta

#303592 | Dodano: 10.11.2018 12:16:43
no, już myślałam, że gdzieś tu na forum :D

Strony: 140 41 42

Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się