news zespół twórczość fanklub forum
Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Online
Na stronie: 73
Zalogowani: 3

.:: FAQ by Praca zbiorowa

Czy Till podczas koncertów używa playbacku?

Tak, używa kilku wstawek, którymi zastępuje trudne do zaśpiewania fragmenty np. intro do Rammlied, "Sterben!" w Waidmanns Heil, refren ITDW lub Stein um Stein.

 

Czy członkowie Rammstein są pijani na koncertach?

Z reguły nie, tym niemniej swego czasu zawsze zaczynali koncert od picia tequili. Najbardziej pijani byli 12.06. 1999 w Roy Wilkns Auditorium w St. Paul, MN USA. Z racji bezpieczeństwa (pirotechnika) na trasach począwszy od "Ahoi"/"Reise Reise" starają się raczej nie spożywć nadmiernych ilości płynnego etanolu.

 

Czy członkowie Rammstein biorą narkotyki?

Ogólnie rzecz biorąc - nie, aczkolwiek na przełomie lat 90. i 2000 w wywiadach pojawiały się informacje, że teksty do "Kokain" i "Adios" powstały na bazie prawdziwych doświadczeń. Podobno znawcy tematu są w stanie potwierdzić ten stan rzeczy na przykład oglądając koncert z Bizarre Festival z 1996 roku. Od dłuższego czasu jednak członkowie Rammstein wolą alkohol, aczkolwiek Till zapytany w 2015 roku o swoje doświadczenia z narkotykami odpowiedział półżartem "Przed koncertem nie ma mowy, bo jeśli coś się stanie, to automatycznie wina spada na odurzonego. Za to po koncercie to co innego".

 

Jakiej substancji użył Rammstein do imitacji spermy na Bück dich?

Na pocżatku używano mleka (zrezygnowano ze względu po zapachu, który roznosił się jeszcze długo po utworze), potem był puder z wodą (również z niego zrezygnowano, gdyż kilkukrotnie sprawiał potężne problemy, bo rura zatykała się momentalnie, a Till miał "męską niemoc") i dopiero na końcu Pernod, czyli francuski likier.

 

W jaki sposób Till podczas Ich Tu Dir Weh nie spada z "gwoździa" podnoszącego go do góry?

Till wkłada nogę do specjalnej obudowy na podnośniku, w trakcie scenki gdy Till pluje na Flake jeden z technicznych (ręka z podłogi) zapina obudowę.

 

Czyją córką jest Khira Li Lindemann?

Khira jest córką Richarda i byłej - pierwszej - żony Tilla. Jednak Richard nigdy się z nią nie ożenił, więc córce pozostało nazwisko po matce. Warto dodać, że Khira Li jest przyrodnią siostrą najstarszej córki Tilla - Nele.

 

Dlaczego zespół przyjął taką nazwę?

Nazwa jedengo z pierwszych utworów zespołu została zaczerpnięta od miejscowości Ramstein w Niemczech, w której doszło do katastrofy podczas pokazu lotniczego. Grupa postanowiłą przyjąć go za swoją nazwę, lecz ze zmienioną pisownią.

 

Dlaczego wycofano z emisji teledysk do "Das Modell"

Ponieważ zespół nie był zadowolony z jego ostatecznego kształtu i za bardzo kojarzył się z ówczesną tragedią, jaką była śmierć Księżnej Diany.

Wkrótce
Coming Soon
62 dni!
Newsy
Skocz Do
Co sądzisz o nowej płycie Rammstein? (max 3 odpowiedzi)
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria