news zespół twórczość fanklub forum
Newsy
Skocz Do
Używasz rozszerzeń typu Adblock lub innych metod blokowania reklam?
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

.:: Flake we Wrocławiu ::.

W minioną sobotę w ramach organizowanego przez Instytut Goethego Pop Up Pavilon odbyło się we Wrocławiu spotkanie z Christianem "Flake" Lorenzem. Klawiszowiec Rammstein rozmawiał z Tomaszem Sikorą - dziennikarzem Radia Wrocław - na tematy związane ze swoją historią (tematem przewodnim tej imprezy była szeroko pojęta "Tożsamość"). Rozmowa tłumaczona była symultanicznie na język polski, zaś wzbogacono ją czytanymi przez autora fragmentami biografii "Tastenficker", które specjalnie na to wydarzenie przetłumaczono i rozdano zebranym gościom. Pomimo słabej pogody fani dopisali i wszystkie miejsca na placu Nowy Targ zostały obsadzone, zatem przez ponad 90 minut można było posłuchać opowieści Flake między innymi o swojej młodości, pseudonimie, fobiach (tekst do "Dalai Lama" się kłania), stosunku do NRD i obecnego ustroju oraz Rammstein. Christian opowiadał swobodnie i z właściwym dla siebie poczuciem humoru: "W młodości bardzo się jąkałem, dlatego paliłem tylko te papierosy, których nazwy potrafiłem wymówić" i "[podczas lotu z Rammstein nad slumsami w Meksyku] Patrz Till, jak się rozbijemy, to zabijemy więcej ludzi tam na dole niż nas jest tutaj". Po zakończeniu oficjalnej części spotkania każdy z przybyłych miał szansę na autograf i zdjęcie z klawiszowcem, niestety z racji ograniczeń czasowych jakakolwiek dłuższa rozmowa z Flake nie była możliwa. W tym miejscu należą się ogromne podziękowania dla Instytutu Goethego za wzorową organizację - sprostano wszystkim wymaganiom i chyba nie było osoby, która po tym spotkaniu wyszłaby niezadowolona. Czapki z głów :)

Tyle ogólniki, a poniżej parę ciekawych szczegółów:
- na potrzeby spotkania fragmenty "Tastenficker" zostały przetłumaczone przez współpracującego z Instytutem Goethego Artura Kożucha. Trwają działania mające na celu zainteresowanie wydawnictw pełnym tłumaczeniem biografii Flake, jednakże na razie ciężko mówić o konkretnych efektach. "Tastenficker" został przetłumaczony jako "Klawiszotłuk", co zostało skomentowane przez jednego z organizatorów "my też chcielibyśmy przetłumaczyć tytuł, tak jak fani by tego chcieli, ale powaga instytucji zabrania"
- pomysł na kocioł w koncertowej interpretacji "Mein Teil" wziął się z niewykorzystanego pomysłu na teledysk. Pierwotny scenariusz klipu zakładał wątek, w którym zespół zostaje złapany przez plemię kanibali (Flake użył tu nazwy "Zulusi") i wrzucony do ogromnego kotła celem ugotowania. Pomysł nie przeszedł, gdyż wg klawiszowca "nie wyglądało to zbyt wiarygodnie".
- zapytany o obecne zajęcia, Flake odpowiedział, że spotykają się z Rammstein w salce prób przez trzy dni w tygodniu i od rana do popołudnia ("co prawda bez odbijania kart na zakładzie i termosów z herbatą od żon") komponują nowy materiał. Od siebie dodam, że chyba nie dotyczy to Tilla, bo co jakiś czas w mediach społecznościowych pojawia się jego zdjęcie z innego zakątka świata (aczkolwiek on i tak wchodzi ostatni w produkcji nowego materiału, więc nie jest to coś dziwnego)

Jeśli ktoś nie mógł się pojawić się osobiście, to mamy dobrą i złą wiadomość. Zła jest taka, że nie nagrywano profesjonalnie całego spotkania - być może jego fragmenty pojawią się w lokalnych mediach. Dobra natomiast jest taka, że przed spotkaniem redaktor Tomasz Sikora przeprowadził wywiad z Christianem i zostanie on wkrótce wyemitowany na antenie Radia Wrocław.

.:: 26.04.2016 09:03:16 by Cohonez ::.
.:: Komentarze ::.
Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Online
Na stronie: 84
Zalogowani: 3