news zespół twórczość fanklub forum
Newsy
Skocz Do
Używasz rozszerzeń typu Adblock lub innych metod blokowania reklam?
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

Strony: 1 2 312

Cohonez
Dyplomata

mężczyzna

#65635 | Dodano: 20.04.2010 17:00:54
A chooy! Skoro tyle tematów o albumach tu ostatnio powstało, to ja też zmacham coś od siebie. Mili Państwo - tu dyskutujemy o albumie, który nie tylko jest moim ulubionym albumem R+, ale także ulubionym albumem muzycznym w ogóle. Taki mój muzyczny rozdziewiczacz.

No to jedziem.

Mein Herz Brennt Otwieracz doskonały. Jak to napisali 9 lat temu w "Mystic Art" - "jest jak uderzenie młota kowalskiego w twarz". I ja w to wierzę. Jak na mnie mogliby olać Rammlied i tym otwierać koncerty. Wielka szkoda, że nie zdecydowali się na singiel.

Links 234 Nie jestem lewicowcem, za to lubię szybkie, ostre i cięższe kawałki. Jeden z zacniejszych następców Du Hast.

Sonne W tej piosence jest MOC! Na żywo można ją doskonale odczuć. Dobry pomysł i jeszcze lepsze wykonanie. I ta królewna śnieżka...

Ich Will Nie trawiłem na początku - za bardzo kojarzyła mi się z popem (sic!), jednak po zobaczeniu tego na żywo, a i jeszcze na imprezie MTV zyskała u mnie WIELE.

Feuer Frei! To samo co przy Links:D

Mutter Jedna z niewielu piosenek ruszających za serce o bardzo dobrym tekście oraz melodii wpadającej w ucho od razu. Wielka szkoda, że singiel się nie przyjął.

Spieluhr Fajny eksperyment. Ogólnie, kiedy już zrozumiałem tekst, to okazało się, że jest to jedyna piosenka, która wywoływała u mnie strach - byłem w stanie wczuć się w "podmiot liryczny". Dobre!

Zwitter Po tej piosence dowiedziałem się, jak jest "fuck you" po niemiecku. Generalnie miałem takie same odczucia jak przy Links i FF, z tym że jakoś ciut mniej mi to podchodziło. Oscary za tekst:)

Rein Raus I właśnie takie piosenki o ruchaniu mogę strawić, a nie jakieś "Pussy". Można zrobić piosenkę, która wpada w ucho, jest ciężka, w miarę bezpośrednio traktuje o seksie i jest zabawna? Można! Moje odczucia generalnie są takie jak między FF i Links, a Zwitterem.

Adios Po tej piosence uwierzyłem, że R+ jest przeciwko braniu dragów:) Generalnie konstrukcja zwrotek i refrenów jest "w porządku", ale SOLÓWKA to jest to!!! A i tekst niegłupi.

Nebel Idealne zwieńczenie albumu. Spokojnie, wolno, smutno - taki protoplasta Ohne Dich, tylko troche bardziej minimalistyczny. Urzekające i piękne.

Reasumując: od A do Z album dopracowany, spójny i w cholerę klimatyczny. Co jeszcze zwraca uwagę - oprócz singla FF Rammstein miał również spójną szatę graficzną. Fotki Fuchsa i cała formalinowa otoczka do uczta dla estetycznego oka. Grzech nie mieć w kolekcji, herezja nie lubić:D
Nie czytam forum.
maxłel
Moderator

mężczyzna

#65648 | Dodano: 20.04.2010 17:10:40
Mutter fakin rlz!

Gdyby zamienić miejscami Feuer Frei i Halleluja, to by było w ogóle miodnie.
#65651 | Dodano: 20.04.2010 17:15:12
maxłel napisał(a):
Mutter fakin rlz!

I mnie się tak wydaje.
Gut nackt!
#65655 | Dodano: 20.04.2010 17:16:14
Czułam w kościach, że o Mutter temat powstanie, zastanawiałam się sama, czy nie założyć ;) Cóż, jeszcze mam Różyczkę.

Po kolei:

Mein Herz brennt
Łomatkoboska, ta piosenka cudownie nadaje się na intro. Jest jeszcze genialniejszym pomysłem niż wsadzenie na RR tytułowego utworu na początku. Moje pierwsze przesłuchanie Mutter i od razu kop. I smyczki :D

Links 2-3-4
Świetnie się do tego utworu idzie. W krok marszowy. I fragmenty "Sie wollen mein Herz am rechten Fleck doch seh ich dann nach unten weg da schlägt es links" miażdzą.

Sonne
Po pierwszym przesłuchaniu to był drugi kop w drugi pośladek. Przepiękny refren. I teledysk... ale to oddzielna historia.

Ich will
Bardzo lubię tę piosenkę, ale jakoś nieodłącznie kojarzy mi się z teledyskiem. Niemniej piosenkę ową również zaliczam do tych "kopiących w zad"

Feuer frei!
Piosenka - skumulowana energia.

Mutter
Według mojej skromnej opinii jedna z najlepszych piosenek z
repertuaru Rammstein. Przepiękna, o genialnym tekście i artystycznym teledysku. Nie kopie, ale ściska za serce.

Spieluhr
Dobra piosenka, ale jakoś za mocno mnie nie trzyma

Zwitter
Zacny, ale to, co powyżej.

Rein raus
To samo, ale jakoś bardziej od dwóch powyższych.

Adios
Świetny refren, jedna z najlepszych solówek (najlepsza?) Rammstein

Nebel
Piękne zakończenie albumu, wzrusza mnie tylko nieco mniej od Muttera.

Wielkie podsumowanie. Płyta nieco odchodząca od dwóch pierwszych, rozpoczęła jakby nowy rozdział. I w ten rozdział weszła z kopem. Nie dziwię się, że Mutter wraz z dwiema poprzednimi kłócą się o pierwszeństwo w moim rankingu (Herzeleid jakoś zwycięża, ale Mutter często wskakuje na drugie miejsce). Więcej melodyjności, co jednak nie wyszło im źle. I wielki sentyment, gdyż Mutter było dla mnie pierwszym zetknięciem z twórczością R+.
I szata graficzna! Pomysł - majstersztyk. Dziękuję za uwagę, good night and good luck.
-A pan jest trzeźwy?
-Chyba ty!
#65658 | Dodano: 20.04.2010 17:20:08
Krótko i tematycznie, mimo iż to mój ulubiony album.

Najbardziej dopracowany, przemyślany, najlepszy i najbardziej ulubiony album niemieckiego zespołu Rammstein.

Ciekawe, czy istnieją ludzie, którzy nie lubią tegoż albumu...
#65660 | Dodano: 20.04.2010 17:21:16
Tak, DJ Prezes z tego co pamiętam zawsze miał jakieś wąty.
Gut nackt!
offca
Zerstörer

kobieta

#65662 | Dodano: 20.04.2010 17:21:44
gorbaczovsky napisał(a):
Ciekawe, czy istnieją ludzie, którzy nie lubią tegoż albumu...

Szczerze bym się zdziwiła. Znam przypadki, które wręcz nie trawią R+, ale po cichu przyznają, że po piosenki z tej płyty sięgają.
-A pan jest trzeźwy?
-Chyba ty!
Antonio
Messerschmitt

kobieta

#65663 | Dodano: 20.04.2010 17:22:34
Fakin rlz :D Nie chce mi się nic więcej pisać. Może to, że drugą połowę płyty doceniłam dużo później, niż pierwszą, i dlatego pierwsza połowa mi się w pewnym momencie odrobinę przejadła i słuchałam od Mutter do końca.
#65664 | Dodano: 20.04.2010 17:22:49
"Ukrzyżuj go, ukrzyżuj!"

Dobru, tera powaga:
A konkretniej? Przecież chociaż jeden utwór z tegoż TRZEBA lubić! Choćby tytułową Mamusię.
Preses
Panzermeister

mężczyzna

#65670 | Dodano: 20.04.2010 17:27:27
Mamunia jest madafaka i moj namber dwa jesli chodzi o hierarchię albumów. Wyrabana w kosmos :)
Dobry ze mnie chłopak, tylko ludzie mnie wku***iają !
Lunatikerin
Panzermeister

kobieta

#65678 | Dodano: 20.04.2010 17:31:02
Czasami dopadają mnie moje przemyślenia etyczno-moralne i nie mogę się wtedy zdecydować, czy bardziej lubię Sehnsucht czy Mutter. Ale, mimo wszystko, przychylam się ku podarowania zacnego pierwszego miejsca na mojej liście temu drugiemu. Płyta w całości niesamowita, pełna perełek, nie ma nawet na czym przeskakiwać do przodu. Już pierwsze słowa „Nun liebe Kinder gebt fein acht…” wywołują u mnie specyficzne uczucie, zarezerwowane tylko dla najlepszych piosenek R+. Mogę słuchać tego krążka niemalże w kółko.

A tak na marginesie, Mutter była pierwszą płytą R+, którą przesłuchałam, a Rein Raus był moim pierwszym ulubionym utworem. Wielkim sentymentem darzę tą płytę. :>
"Advent, Advent, ein Mensch brennt"
Sayuri
Zerstörer

kobieta

#65683 | Dodano: 20.04.2010 17:38:29
Moj ulubiony album, dzieki niemu pokochalam Rammstein :)
Nie bede opisywac kazdego utworu, powiem o najlepszych:
Mein Herz Brennt - wgniata w ziemie, rewelacyjy utwór.
Links - Pierwszy kawalek R jaki uslyszalam, mam sentyment.
Sonne - to dzieki niemu pokochalam Tilla i reszta, piekny teledysk, swietna piosenka. Na koncercie w Lodzi miazga!!!!
Ich Will i Feuer Frei - nie moglam z poczatku sie do nich przekonac ale teraz uwazam, ze sa swietne.
Spieluhr - Slowa, slowa, sadze dokladnie to samo co Cohonez. Podoba mi sie chor dzieciecy i ta dynamika, w sumie chyba moj ulubiony utwor z plyty .
Religię, poglądy polityczne, gust i dupę każdy ma swoją.
theBoss
Panzermeister

kobieta

#65699 | Dodano: 20.04.2010 17:49:13
Uwielbiam ten album. Wszystkie piosenki są dopracowane. Do moich faworytów zaliczam na pewno Ich Will (kawałek do którego mam wielki sentyment, "mój pierwszy raz" z Rammsteinem). Ta płyta nie ma słabego punktu. No może Rein Raus nie przypadł mi do gustu, ale tylko na samym początku.
Nic.
Techniczny
Shagwest
Admin

mężczyzna

#65710 | Dodano: 20.04.2010 17:56:04
maxłel napisał(a):
Gdyby zamienić miejscami Feuer Frei i Halleluja, to by było w ogóle miodnie.

Dałbym Ci plusa, gdyby nie to, że mogę dawać tylko minusy.

Mutter gut, aczkolwiek po tytułowym utworze następuje jakiś skok w dół i całkowita zmiana klimatu. Utwory 1-6 to same hity i materiały na single, dalej jest tylko dobrze. No, na samym końcu robi się bardzo dobrze.
Nie lubię Rein Raus - utwór sam w sobie średni, ale w porównaniu z wersją demo (http://www.youtube.com/watch?v=-PBBjqnfDto) wypada po prostu beznadziejnie. Zniszczyli ten kawałek.
I nie lubię Feuer Frei, a bardzo lubię Halleluja.
So say we all.
#65720 | Dodano: 20.04.2010 18:00:55
Wow, nigdy nie słyszałem tej wersji Rein Raus. No rzeczywiście fajniutki :> I powera ma niezwykłego :> Ale jakieś pozostałości zostały po tym na trasie..
"Targałbym jak basista nowe struny"...
... i tak przez całe życie.
Wahnsinn
Za***ista ranga

kobieta

#65722 | Dodano: 20.04.2010 18:01:17
Feuer Srei!

Mein Herz brennt to majstersztyk. ;P
#65727 | Dodano: 20.04.2010 18:02:25
Aaaa i zapomniałem. Kocham 5/4!
So say we all.
Sayuri
Zerstörer

kobieta

#65729 | Dodano: 20.04.2010 18:03:14
Hallelujah zapomnialam o tym! Ostatnio ciagle do tego wracam, swietny kawalek.
Religię, poglądy polityczne, gust i dupę każdy ma swoją.
offca
Zerstörer

kobieta

#65730 | Dodano: 20.04.2010 18:03:36
Shagwest napisał(a):
Aaaa i zapomniałem. Kocham 5/4!

*pokłon* Zgadzam się w pełni, również kocham.
-A pan jest trzeźwy?
-Chyba ty!
Die Kreatur
Sturmwalzer

mężczyzna

#65731 | Dodano: 20.04.2010 18:03:57
pierwsze pięć utworów na "Mutter" powoduje zastrzyk adrenaliny jakiego nie da żaden red bull. Tytułowe "Mutter" ponownie robi klimat w stylu MHB na tym tle "Spieluhr" wypada dużo słabiej, "Zwitter" pomimo że tekst zacny to jednak mnie w ucho nie wpada. "Rein Raus" ciężkie i konkretne, "Adios" robi wrażenie tekstem i sapaniem przed ostatnim refrenem solówka świetna i na koniec dla uspokojenia emocji "Nabel" pasuje jak ulał.

podsumowując: pomimo iż w przeciwieństwie do "Sehnsucht" na "Mutter" trafiły się dwa utwory które w moim guście odbiegają od reszty to moc pozostałych sprawia że jest to mój nr 1

okładka również ciekawa i nieco kontrowersyjna jak najbardziej na plus

Strony: 1 2 312

Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Na stronie: 33
Zalogowani: 0
Szukaj