news zespół twórczość fanklub forum
Newsy
Skocz Do
Używasz rozszerzeń typu Adblock lub innych metod blokowania reklam?
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

Strony: 138 39 40 41

Ava
Feuerspritzer

mężczyzna

#302880 | Dodano: 29.09.2018 11:12:29
Dziwna sprawa. Przywoływany przykład pościeli "Ruhe Sanft" to w sumie rzecz, którą można napisać na każdej jednej poduszce czy piżamie. Tutaj jednak mamy postać, która nie jest nijak związana obecnie z zespołem więc byłbym skłonny podejrzewać, że źródło się myli.
jesienny_pan
Feuerspritzer

mężczyzna

#302894 | Dodano: 30.09.2018 11:03:24
Jest jakiś związek między Hare Krishna i Mata Hari na pewno. Może być na kilku płaszczyznach równocześnie.
Leon
Perverse

mężczyzna

#302898 | Dodano: 02.10.2018 22:33:55

Zero zaskoczenia, że album będzie w przyszłym roku na wiosnę, sam tak obstawiałem. Chociaż to się jeszcze może zmienić, jak to u nich :D

Każdy album aż do tego, nagrywali osobno... Dziwne rzeczy się dzieją ;)

Źródło: https://www.musicradar.com/news/rammsteins-paul-la...
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Vem kan stoppa mig när pansar rullar fram?
Cohonez
Dyplomata

mężczyzna

#302899 | Dodano: 02.10.2018 23:06:36
No dziwne to. Ja myślałem, że to normalne, że jak już mają konkretny pomysł - opracowany wspólnie - to osobno nagrywa Paul, osobno RZK, osobno Schneider, a na końcu Till. I potem to się miksuje.
Nie czytam forum.
flake9
Król Lew

mężczyzna

#302900 | Dodano: 03.10.2018 00:24:58
Ale dziwne jest to, że właśnie tym razem grają wspólnie.
1 3 7 5
H.
Feuerspritzer

mężczyzna

#302901 | Dodano: 03.10.2018 08:44:18
Cohonez napisał(a):
No dziwne to. Ja myślałem, że to normalne, że jak już mają konkretny pomysł - opracowany wspólnie - to osobno nagrywa Paul, osobno RZK, osobno Schneider, a na końcu Till. I potem to się miksuje.

Z technicznego punktu widzenia na pewno nagrywają osobno. Gdyby nagrali płytę na tzw. "setkę" to brzmienie mocno by straciło na jakości a Rammstein raczej nie może sobie na to pozwolić :D

Myślę, że Paulowi chodziło tutaj bardziej o samą obecność członków zespołu w studio podczas sesji nagrywania. Może też odnosić się do okresu pre-produkcyjnego - zamiast bazować na gotowych riffach "przyniesionych" na próby (np. przez RZK) zespół stara się komponować utwory na zasadzie jam session i wspólnych pomysłów.
Cohonez
Dyplomata

mężczyzna

#302902 | Dodano: 03.10.2018 14:01:21
H. napisał(a):
Cohonez napisał(a):

Z technicznego punktu widzenia na pewno nagrywają osobno. Gdyby nagrali płytę na tzw. "setkę" to brzmienie mocno by straciło na jakości a Rammstein raczej nie może sobie na to pozwolić :D

Myślę, że Paulowi chodziło tutaj bardziej o samą obecność członków zespołu w studio podczas sesji nagrywania. Może też odnosić się do okresu pre-produkcyjnego - zamiast bazować na gotowych riffach "przyniesionych" na próby (np. przez RZK) zespół stara się komponować utwory na zasadzie jam session i wspólnych pomysłów.

To by się zgadzało z tym co pisano o ich pracach od 2015 roku - ta ich pre-produkcyjna salka prób to domowe studio Schneidera. I oni tam gremialnie pracowali. To by też tłumaczyło, czemu skończyli w prawdziwym studio pracę przed terminem.
Nie czytam forum.
Jackdaw
Pussy

mężczyzna

#302903 | Dodano: 03.10.2018 14:12:40
A do końca miałem nadzieję, że może album ukaże się przed końcem roku...Uważam, że album wyjdzie gdzieś w maju 2019. Till będzie już wolny, a Richard po premierze swojej płyty. Rocznikowo album wyjdzie 10 lat po LIFAD. Szmat czasu. Aż się wierzyć nie chce, że tyle czasu już minęło...Osobiście jestem przekonany, że to będzie ostatni album R+.
flake9
Król Lew

mężczyzna

#302905 | Dodano: 03.10.2018 19:19:27
Oni może nawet nagraliby i kolejny, ale następnych 10 lat nie dożyją już :)
1 3 7 5

.:: Siódmy album - termin wydania i informacje techniczne ::.

Powiązane:

» Chad Smith i Rammstein

» H.

Informacja:

» Paul dla Music Radar (ENG)

Wygląda na to, że nasze ubiegłotygodniowe spekulacje dotyczące daty wydania siódmego albumu Rammstein okazały się prawdą. Trzy dni temu Paul Landers udzielił wywiadu magazynowi Music Radar, w którym stwierdził: „wygląda na to, ze nowy album pojawi się na wiosnę”. Wiadomość ta obiegła już niemalże całą społeczność fanowską, tym niemniej nie jest to jedyna ważna informacja, jaka pada w rzeczonym wywiadzie. W tym momencie serdeczne podziękowania dla H., dzięki któremu możemy je odnotować:

1. Paul często zaznacza, że nie lubi skomplikowanych urządzeń, ale jednocześnie stara się być kreatywny w tworzeniu swojego brzemienia - bardzo mu zależy na tym, żeby jego partie gitarowe brzmiały unikalnie - co udaje się od czasów „Herzeleid”.

2. Praca nad siódmą płytą jest bardziej kolektywna niż przy okazji prac nad „Liebe ist fur alle da” - chłopcy często grają razem w kółku i testują swoje pomysły. Paul twierdzi, ze tym razem starali się przemycić na nowy album swoje koncertowe brzmienie - oznaczać to może "żywsze" brzmienie perkusji i gitar (na wzór „Reise, Reise” i „Rosenrot”) oraz większą ilość elektroniki i sampli - to z kolei potwierdza utwór „RammVier” oraz wypowiedzi Richarda z wcześniejszych wywiadów.

3. W wolnym czasie Paul pracuje nad pomysłami razem z Ollim.

4. Wywiad to przede wszystkim wypowiedzi Paula na temat szczegółów brzmienia gitar i sprzętu, którego używa. Obecnie jest to sygnowany nazwiskiem gitarzysty Tech21 Fly Rig PL1 i najprawdopodobniej został wykorzystany podczas prac nad nowym albumem. Budowa owego urządzenia opiera się o SansAmp GT2, na którym nagrano wszystkie gitary do utworów z sesji „Sehnsucht” - zatem w kwestii gitar może być 'oldschoolowo'.

Co do samego brzmienia nadchodzącego albumu warto wspomnieć tutaj wizytę Chada Smitha (perkusista Red Hot Chilli Peppers) w domowym studio Schneidera. Z okazji owych odwiedzin – dwa lata temu – bębniarz Red Hotów opublikował krótki filmik pokazujący wspólne jam session z członkami Rammstein (powiązane). Zauważyć na nim można, że gitary Paula i Richarda nastrojone są w Drop C – tak jak na „Reise, Reise” i „Rosenrot” (gitary na „Liebe ist für alle da” to z kolei Drop D).

Czy w związku z powyższym nadchodzący album do duchowy spadkobierca płyt „Reise, Reise i Rosenrot”? Jeszcze pół roku i będziemy w stanie to zweryfikować.

A jakie są Wasze zapatrywania na siódmy krążek Rammstein? Jakie macie oczekiwania, a czego za żadne skarby nie chcielibyście usłyszeć i zobaczyć? Dajcie nam znać w komentarzach.

.:: 05.10.2018 17:06:51 by Cohonez ::.
flake9
Król Lew

mężczyzna

#302913 | Dodano: 05.10.2018 19:19:21
Nie chcielibyśmy usłyszeć Reise Reise, za to Rosenrot by obleciał, byle bez obciachowych ballad jak SNVM :)
1 3 7 5
Milch
Feuerspritzer

mężczyzna

#302914 | Dodano: 06.10.2018 15:17:00
Chciałbym, żeby to był album, którego nie będzie się dało porównać do żadnego poprzedniego. Miło by było, jakby Flake i Oli mieli swoje ciekawe partie. Bez żadnych kawałków w stylu "Amerika" i "Pussy".
Doskonale! Napisałem głupio, lecz nie zawierałem z nikim kontraktu na dostawę samych dzieł mądrych, doskonałych. Dałem wyraz mej głupocie i cieszę się z tego, bowiem niechęć i surowość ludzka, jaką pobudziłem przeciw sobie, kształtuje mnie i urabia...
Cohonez
Dyplomata

mężczyzna

#302915 | Dodano: 06.10.2018 17:42:35
Milch napisał(a):
Chciałbym, żeby to był album, którego nie będzie się dało porównać do żadnego poprzedniego. Miło by było, jakby Flake i Oli mieli swoje ciekawe partie. Bez żadnych kawałków w stylu "Amerika" i "Pussy".

O, ten Pan to rozumie :)

Ja po cichu mam nadzieję, że skoro istnieje projekt Lindemann, to Till odpuści sobie rzeczy pokroju "Pussy".
Nie czytam forum.
#302916 | Dodano: 06.10.2018 19:30:03
Diesel napisał(a):
Ponawiam prośbę. Obudźcie mnie jak coś się pojawi na rynku.
Gut nackt!
LimaK
Panzermeister

mężczyzna

#302920 | Dodano: 07.10.2018 00:16:48
Cohonez napisał(a):
Ja po cichu mam nadzieję, że skoro istnieje projekt Lindemann, to Till odpuści sobie rzeczy pokroju "Pussy".

Oby ;)
You Can't Escape Your Destiny
Diesel
Zły Moderator

mężczyzna

#302928 | Dodano: 07.10.2018 18:48:33
A ogólnie to proponuję zmianę miniaturki do zdjęcia na kolorową, bo jak się wchodzi na stronę główną to budzi ona złe skojarzenia w takim kadrze.
Vania miała rację!
Techniczny
Shagwest
Admin

mężczyzna

#302929 | Dodano: 08.10.2018 16:58:58
Proponuję tak:
So say we all.
Diesel
Zły Moderator

mężczyzna

#302930 | Dodano: 08.10.2018 17:26:34