news zespół twórczość fanklub forum
Newsy
Skocz Do
Czy jesteś za zakazem handlu w niedzielę?
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

Strony: 123 24 25 26 2730

Diesel
Zły Moderator

mężczyzna

#270386 | Dodano: 12.04.2014 10:22:22
Nie wiem jaki wątek byłby dobry, ale w sumie mogą być Podobne zespoły. Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak wyglądałby teledysk Mann gegen Mann, gdyby Rammstein był damskim zespołem to tu ma Frau gegen Frau :P
[+18]

[pokaż/ukryj treść]
Vania miała rację!
LimaK
Panzermeister

mężczyzna

#270389 | Dodano: 12.04.2014 10:41:15
Tutaj jeszcze wywiad z Oberschlesien oraz ich akustyczny występ dla radiowej "Czwórki":
http://www.polskieradio.pl/10/487/Artykul/1095810,...
You Can't Escape Your Destiny
Dzar
Grill Master

mężczyzna

#270393 | Dodano: 12.04.2014 15:14:38
Dziś jadę do Chorzowa na ich koncert- zobaczymy jak to na żywo wygląda...
"Targałbym jak basista nowe struny"...
... i tak przez całe życie.
m@rtin
Feuerspritzer

mężczyzna

#270428 | Dodano: 14.04.2014 11:04:52
... i jak to na zywo wyglada? ;)
Don't you know that the bird is the word?
stoktos
Zerstörer

kobieta

#270436 | Dodano: 14.04.2014 18:00:28
Zajebiście to wygląda na żywo :P według mnie to był jeden z lepszych koncertów Oberschlesien :D
Roses are red, that much is true, but violets are purple, not fucking blue!
Dzar
Grill Master

mężczyzna

#270450 | Dodano: 14.04.2014 21:56:45
m@rtin napisał(a):
... i jak to na zywo wyglada? ;)

Trzeba było być to byś sobie sam odpowiedział na to pytanie! ;)

A tak na serio, to bardzo fajny koncert. Jak muzycznie wygląda zespół jak zrzynka z R+, tak ogólny imidż przypadł mi do gustu. Jasne, są ognie, fajerwerki, ale nie razi to tak po oczach jak muzyka, jeśli patrzeć pod względem inspiracji. Widać, że chłopaki mają swój własny pomysł na show. Każdy z nich ma swój własny kontakt z publicznością (jeszcze na żadnym koncercie nie widziałem perkusisty, który by aż tak bardzo zwracał uwagę widzów). No, może poza basistą, ten był bardzo stereotypowy, wyglądał jakby urwał się z jakiegoś disco polo, albo co najwyżej z Kombi (ale poza tym bardzo sympatyczny ;>), krótko mówiąc miał wy*ebane :P. A na klawiszowca nie miałem widoku. Chociaż ten dopiero w składzie jest 2 tygodnie, więc jeśli było coś nie tak, to można wybaczyć. Ale byli tak zaangażowani w interakcję z fanami, że zapomnieli o jakimś wzajemnym kontakcie, wyglądało to tak troszkę, jakby każdy grał osobno, a nie jako zespół. Ale to taki mały minusik, może się czepiam. Grali chyba nawet nieco ponad 2 godziny, a po koncercie wyszli na płytę. Ogólnie mówiąc- przyszedłem zobaczyć jak bardzo są podróbką Rammsteina i dać im ewentualną szansę na rehabilitację, i nie zawiodłem się. Prócz głębokich inspiracji wiedzą czego chcą, wiedzą kim są i mają na to swój oryginalny pomysł, na pewno nie można ich włożyć na półkę z miliardami zespołów, które się niczym nie wyróżniają.
kocica
Pussy

kobieta

#270455 | Dodano: 15.04.2014 04:57:09
LimaK napisał(a):
Lucy napisał(a):
Cohonez napisał(a):
kocica napisał(a):
Jak widać panowie zapożyczają co się da z R+, tutaj ewidentnie czuć Haifisch.

Przesada z tym Haifish. R+ nie ma wyłączności na scenę pogrzebu w klipie. Aczkolwiek muzycznie to sample mi Stein um Stein przypominają

Pewnie i nie mają, ale ten polski substytut R+ baardzo mi działa na nerwy. Czy oni wymyślą coś swojego, ale tak od początku do końca?

Z zespołu odszedł Bronek "Bronix" Lewandowski, gitarzysta. Nie są już jak R+ ;)
Szkoda, że odszedł ale tak już bywa...

Ciekawy wpis na FB Bronka Lewandowskiego " Panie Bronku, może i dobrze się stało, ale było by lepiej gdyby Pan sam odszedł z zespołu. Wydaje mi się, że najlepszym momentem było wydanie płyty, na której znalazły się trzy utwory ewidentnie skopiowane z Rammsteina, a podpisane przez zespół. Był Pan jedynym muzykiem w kapeli i dobrze Pan zapewne zna różnicę między inspiracją, a plagiatem. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, dlatego tuż po wydaniu Waszej płyty konsultowałem się z czystej ciekawości z moim znajomym, jednym z Prodziekanów Akademii Muzycznej w Katowicach (nazwiska którego pozwoli Pan, że w przyczyn wiadomych nie wymienię) człowiekiem, który jest ekspertem i autorytetem oraz biegłym sądowym w takich sporach. Panie Bronku, opinia jak łatwo się domyśleć była dla zespołu druzgocąca. Życzę Panu sukcesów już bez zespołu Oberschlesien, pozdrawiam "
Leon
Perverse

mężczyzna

#270521 | Dodano: 16.04.2014 10:37:34
Nie trzeba być ekspertem, żeby to wiedzieć ;)
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Vem kan stoppa mig när pansar rullar fram?
gorbaczovsky
Newsman Chałturnik

KMFDM - Animal Out

mężczyzna

#270820 | Dodano: 26.04.2014 13:01:34

Pewnie nie odkryłem Ameriki, ale pierwszy raz rzuciło mi się teraz.
Początek jak z Rammstein.
#270830 | Dodano: 26.04.2014 14:55:50
Z tej płyty KMFDM to kawałek "Kunst" momentami kojarzy mi się z R+.
Homo Gothikus Industrialis
Dzar
Grill Master

mężczyzna

#270846 | Dodano: 26.04.2014 21:24:54
Mam info od samego źródła odnośnie inspiracji ramsztajnowych w Oberschlesien: "(...)Rammstein od Laibacha, my od Rammsteina, (...) tak jak jeden samochód tylko w nim inni ludzie (?)(...)"- Marcel Różanka, perkusista i lider zespołu Oberschlesien.

Po więcej szczegółów proszę zwracać się do Anes, to ona pytała i ona dostała odpowiedź, ja tylko fragment dosłyszałem ;)
#270847 | Dodano: 26.04.2014 22:01:16
Wiadomo, że Till zwykle na "fecie" jedzie, ale tutaj po ilu "półlitrach" rozmawiałeś z panem? :D
Dzar
Grill Master

mężczyzna

#270848 | Dodano: 26.04.2014 22:04:26
gorbaczovsky napisał(a):
Wiadomo, że Till zwykle na "fecie" jedzie, ale tutaj po ilu "półlitrach" rozmawiałeś z panem? :D

Anes zagadnęła o inspiracje, wydawał się trzeźwy :D
anesbellatrix
Sturmwalzer

kobieta

#270860 | Dodano: 27.04.2014 14:47:11
Dzar napisał(a):
Mam info od samego źródła odnośnie inspiracji ramsztajnowych w Oberschlesien: "(...)Rammstein od Laibacha, my od Rammsteina, (...) tak jak jeden samochód tylko w nim inni ludzie (?)(...)"- Marcel Różanka, perkusista i lider zespołu Oberschlesien.

Po więcej szczegółów proszę zwracać się do Anes, to ona pytała i ona dostała odpowiedź, ja tylko fragment dosłyszałem ;)

Tyle więcej dosłyszałam, że to on odpowiada za te "inspiracje" :P Potem się jakiś dzieciak wrypał i tyle z informacji.
Co do koncertu w Mikołowie, w ciągu dwóch tygodni dołożyli pochodnie na wejście (zamiast lampek naftowych), a na "Aniele" perkusja dostała pirotechnikę :P Naoglądali się jutjuba, czekam następnym razem na mostek :D
spring - erlöse dich - spring - enttäusch mich nicht
spring für mich - spring - enttäusch mich nicht
SPRING
Dzar
Grill Master

mężczyzna

#270870 | Dodano: 27.04.2014 19:03:49
anesbellatrix napisał(a):
Co do koncertu w Mikołowie, w ciągu dwóch tygodni dołożyli pochodnie na wejście (zamiast lampek naftowych), a na "Aniele" perkusja dostała pirotechnikę :P Naoglądali się jutjuba, czekam następnym razem na mostek :D

I "kniebanging" był na "Aniele", co prawda dość mizerny, ale bardzo wymowny :D Mam porównanie tych dwóch koncertów i mimo, że 2 tyg, to widać postępy, fajnie, może na kolejnym, na który się wybiorę będzie już dopracowany na maksa.
Cohonez
Dyplomata

mężczyzna

#270876 | Dodano: 27.04.2014 19:40:35
Dzar napisał(a):

Ktoś może potwierdzić jak to jest z tym inspirowaniem się Laibachem? Bo ja średnio to dostrzegam :D
Nie czytam forum.
Leon
Perverse

mężczyzna

#270885 | Dodano: 27.04.2014 20:07:20
Rammstein co innego czerpał od Laibach, a oni po prostu zerżnęli ich riffy, elektronikę i jeszcze tytuły dziwnie podobne, nie mówiąc już o niektórych tekstach.

Gorbacz - podobne dźwięki są w B-Maschina w wykonaniu Laibach na początku ;)
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Vem kan stoppa mig när pansar rullar fram?
Cohonez
Dyplomata

mężczyzna

#270886 | Dodano: 27.04.2014 20:09:39
Leon napisał(a):
Rammstein co innego czerpał od Laibach (...)

Chodzi o użycie języka niemieckiego?
Nie czytam forum.
#270896 | Dodano: 27.04.2014 21:21:24
Dzar napisał(a):
anesbellatrix napisał(a):

I "kniebanging" był na "Aniele", co prawda dość mizerny, ale bardzo wymowny :D Mam porównanie tych dwóch koncertów i mimo, że 2 tyg, to widać postępy, fajnie, może na kolejnym, na który się wybiorę będzie już dopracowany na maksa.

Będą maski z fojerem :D Ale takie śląskie, napędzane piecem węglowym :D
spring - erlöse dich - spring - enttäusch mich nicht
spring für mich - spring - enttäusch mich nicht
SPRING
Dzar
Grill Master

mężczyzna

#270905 | Dodano: 28.04.2014 10:53:46
Leon napisał(a):
Rammstein co innego czerpał od Laibach, a oni po prostu zerżnęli ich riffy, elektronikę i jeszcze tytuły dziwnie podobne, nie mówiąc już o niektórych tekstach.

Zapraszam na któryś koncert Oberschlesien, na pewno będziesz miał okazję porozmawiać z członkami zespołu na ten temat :>

Strony: 123 24 25 26 2730

Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Na stronie: 54
Zalogowani: 3