news zespół twórczość fanklub forum
Newsy
Skocz Do
Czy jesteś za zakazem handlu w niedzielę?
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

Strony: 1373 374 375

Techniczny
Shagwest
Admin

mężczyzna

#301658 | Dodano: 27.11.2017 15:27:39
Jestem całkowicie na nie, głównie przez hipokryzję tego rozwiązania. Jeśli już wprowadzamy zakaz handlu w niedzielę, a argumentem jest to, że "ci ludzie powinni mieć możliwość spędzenia niedzieli z rodziną, a zakupy można zrobić w inny dzień", to nie wolno tu być hipokrytą i dzielić ludzi na lepszych i gorszych, którym ta wolna niedziela nie przysługuje. Powinniśmy pojechać po całości. Zamknięte powinny być sklepy, kioski, kina, teatry, bary, kluby koncertowe, kwiaciarnie, lodziarnie, kasy na dworcach, kasy na lotniskach, stacje benzynowe, siłownie, baseny, wypożyczalnie łódek na kąpieliskach; po prostu wszystko, co nie jest niezbędne do życia i można podpiąć "możesz pójść w sobotę".

Wiecie, że wśród ponad 30 wyjątków w tej ustawie jest nawet Poczta Polska? Tak, już teraz placówki PP są sklepami typu mydło i powidło + usługa pocztowa, a po wprowadzeniu ustawy po chleb w niedzielę będziemy lecieć na pocztę :D

Spotkałem się z propozycją lepszego rozwiązania. Pracownik powinien mieć niezbywalne prawo do dwóch czy trzech wolnych niedziel w miesiącu. Tak, żeby nie dało się go wpakować w grafik obejmujący wszystkie niedziele. Nawet jak sam chce (bo wiadomo, że jak wolno mu chcieć, to co większe Janusze biznesu by mu wytłumaczyły, że chce). Pracownicy by na tym skorzystali, dla kupujących nie byłoby żadnej różnicy.

No ale przecież wiemy, że tu nie chodzi o pracowników.
So say we all.
Diesel
Zły Moderator

mężczyzna

#301663 | Dodano: 27.11.2017 15:43:18
Shagwest napisał(a):
Wiecie, że wśród ponad 30 wyjątków w tej ustawie jest nawet Poczta Polska? Tak, już teraz placówki PP są sklepami typu mydło i powidło + usługa pocztowa, a po wprowadzeniu ustawy po chleb w niedzielę będziemy lecieć na pocztę :D

Poczta Polska to akurat jest zamknięta często nawet i w soboty, więc wiele się tu nie zmieni.
Co do samego zakazu to mam dylemat jak to oceniać, bo z jednej strony toleruję to za zachodnią granicą i przy różnych wyjazdach zdążyłem się już przyzwyczaić, ale wiem jak to jest u nas kiedy wypada jakieś święto i trzeba się "zabezpieczyć" na dwa dni. Na szczęście w podstawowe rzeczy można zaopatrzyć się w monopolowym, a bez jedzenia da się jakoś przetrwać niedzielę :P
Vania miała rację!
#301664 | Dodano: 27.11.2017 15:47:41
Oczywiście, że się zmieni. Po to im dali tej wyjątek, żeby im się opłacało otworzyć w niedzielę. Poczty powiększą asortyment i staną się weekendowymi spożywczakami.

Dopisano (2017-11-27 16:54:20):

A po weekendach, jak towar zostanie, to będą go kupować listonosze (jak teraz znicze, gdy każe im się je dźwigać na rejon i wciskać ludziom) :D
So say we all.
Sonne
Messerschmitt

kobieta

#301667 | Dodano: 27.11.2017 16:22:00
Jestem przeciwna temu zakazowi.
jesienny_pan
Feueranfänger

mężczyzna

#301668 | Dodano: 27.11.2017 17:03:44
Shagwest napisał(a):
Spotkałem się z propozycją lepszego rozwiązania. Pracownik powinien mieć niezbywalne prawo do dwóch czy trzech wolnych niedziel w miesiącu. Tak, żeby nie dało się go wpakować w grafik obejmujący wszystkie niedziele. Nawet jak sam chce (bo wiadomo, że jak wolno mu chcieć, to co większe Janusze biznesu by mu wytłumaczyły, że chce). Pracownicy by na tym skorzystali, dla kupujących nie byłoby żadnej różnicy.

No ale przecież wiemy, że tu nie chodzi o pracowników.

Jest takie prawo, że nie może być czterech niedziel po kolei. Na kolei trzech. Nie spotkałem się, żeby kiedykolwiek komuś przeszkadzało, że ma za dużo niedziel. Raczej, że ktoś inny pracował więcej świąt od niego. :P
Krycha
Panzermeister

mężczyzna

#301670 | Dodano: 27.11.2017 20:57:26
Pracownicy sklepów powinni mieć wolne weekendy, a już na pewno niedzielę, a nie zap...dalać na kasie. 10 litrów benzyny można mieć w karnistrze jakby zabrakło cpnu. Pisząc o służbie zdrowia, policjii czy straży to ktoś nie ma pojęcia chyba o tym, że tacy ludzie pracują z powołania
A bary, koncerty i inne weekendowe używki... Nikt nie zmusza do pracy tam. A pracownicy sklepowi często mają "takie umowy", że w święta mogą pracować. Co za tym idzie muszą. Dla mnie zamknięte sklepy w niedzielę to żaden problem i popieram to dla ludzi, którzy muszą pracować w niedzielę z kasą
A ha!
Sonne
Messerschmitt

kobieta

#301671 | Dodano: 27.11.2017 21:28:50
Krycha napisał(a):
Nikt nie zmusza do pracy tam.

Jak i do pracy za kasą.
Krycha
Panzermeister

mężczyzna

#301673 | Dodano: 28.11.2017 05:48:39
Tak zgadza się. Tyle, że bar, klub, kino to są rozrywkowe rzeczy. A sklepy mimo wszystko są potrzebne, ale jeden dzień w tygodniu da się bez niego żyć. Kierowcy tak jak moja żona zdają sobie sprawę z pracy nocami po kilka dni i w weekendy, ale to jest też ich dobrowolny wybór
A ha!
Sonne
Messerschmitt

kobieta

#301674 | Dodano: 28.11.2017 14:00:41
To sobie żyj, nikt nie zmusza Cię do robienia zakupów w niedzielę. Ale inni widocznie potrzebują akurat w tym dniu i jak widać są w większości.
Caron
Messerschmitt

kobieta

#301677 | Dodano: 29.11.2017 12:12:43
Krycha napisał(a):
Pracownicy sklepów powinni mieć wolne weekendy, a już na pewno niedzielę, a nie zap...dalać na kasie.

a potem płacz i lament, że:
a) mniej kasy, bo dodatku za niedzielę nie ma
b) nie ma kiedy załatwić spraw urzędowych
c) jak już się w weekend idzie do tego zoo/kina/basenu, to wściekłe tłumy w dwa dni, zamiast spokojne rozłożenie chętnych na 7 dni.

Powołaniem nikt się nie naje, a chlebem z otwartej w niedzielę biedronki już tak - siedzi człowiek na dyżurze 48h, schodzi w niedzielę rano i świeżych zakupów nie zrobi, tylko puszkowane, bo ostatni raz był poza robotą w czwartek.
Krycha
Panzermeister

mężczyzna

#301682 | Dodano: 30.11.2017 04:32:58
Temat bez dna. W wielu sklepach niedziele płacone są dniem wolnym w tygodniu ;) A bułki można czy bagietki kupić pakowane do piekarnika i w 10 minut cieplutkie prosto z pieca :P
A ha!
Techniczny
Shagwest
Admin

mężczyzna

#301683 | Dodano: 30.11.2017 08:06:58
So say we all.
Diesel
Zły Moderator

mężczyzna

#301684 | Dodano: 30.11.2017 11:26:38
Vania miała rację!
Caron
Messerschmitt

kobieta

#301685 | Dodano: 30.11.2017 12:27:42
Krycha napisał(a):
Temat bez dna. W wielu sklepach niedziele płacone są dniem wolnym w tygodniu ;)

No to dobrze, dzień wolny w tygodniu zawsze się przyda.
Liczba godzin się zgadza.
Sonne
Messerschmitt

kobieta

#301686 | Dodano: 30.11.2017 14:43:16
Caron napisał(a):
Krycha napisał(a):
Temat bez dna. W wielu sklepach niedziele płacone są dniem wolnym w tygodniu ;)

No to dobrze, dzień wolny w tygodniu zawsze się przyda.
Liczba godzin się zgadza.

No ale jak to, przecież to nie np. środa tylko NIEDZIELA MA BYĆ WOLNA!!!111oneoneone

XD
Caron
Messerschmitt

kobieta

#301690 | Dodano: 02.12.2017 12:10:06
Dodatkowym argumentem jest to, że może wiele osób się do tego nie przyzna, ale chcą jednocześnie odpocząć zarówno od pracy jak i od swojej rodziny. Pobyć sami w domu. A tu jak nie praca, to rodzina, i tak do ... ;P
Sonne
Messerschmitt

kobieta

#301691 | Dodano: 02.12.2017 16:08:04
Caron napisał(a):
Dodatkowym argumentem jest to, że może wiele osób się do tego nie przyzna, ale chcą jednocześnie odpocząć zarówno od pracy jak i od swojej rodziny. Pobyć sami w domu. A tu jak nie praca, to rodzina, i tak do ... ;P

Święta prawda ;)

Strony: 1373 374 375

Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Na stronie: 54
Zalogowani: 1
Szukaj