news zespół twórczość fanklub forum
Newsy
Skocz Do
Czy jesteś za zakazem handlu w niedzielę?
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

Strony: 151 52 53 54 55

Diesel
Zły Moderator

mężczyzna

#300253 | Dodano: 26.06.2017 10:15:19
5-osobowa firma z Warszawy, która powstała parę miesięcy przed imprezą nagle rzuca się na stadionowy koncert dużej gwiazdy, dofinansowywany z ESK. Już przed pierwszym koncertem wiedziałem o co w tym wszystkim chodzi. Przytulili gruby hajs i na tym się skończyło. Pazerność jednak kazała im dalej działać, ale tym razem to już rynek zweryfikował wszystko.
Myślę, że nie przejmują się porażką z Prodigy i nadal żyją z kasy z R+.

Dopisano (2017-06-26 12:22:39):

AngryMuffin napisał(a):
A ja myślałam, że RockloudLive po pewnym czasie wyrośnie na dobrą konkurencję dla LN...

Ostatnio zastanawiałem się czy coś by dała konkurencja w kwestii organizacji koncertów (po zamieszaniu z Gunsami). W zasadzie chyba nic by to nie zmieniło, bo organizator koncertu może być tylko jeden i to on ustala warunki dymania fanów. Gdyby koncert mogły organizować dwa podmioty, które musiałyby zadbać o fana, to z pewnością wpłynęłoby to pozytywnie na wszystko, ale czy robi to LN czy taki Rockloud, to i jedni i drudzy mogą sobie pozwolić na wszystko. Fani ponarzekają, pomarudzą, postraszą że więcej nie pójdą, ale pojawi się kolejny koncert, to z pieniędzmi w zębach polecą. Alternatywą zostaje wyjazd za granicę, ale stadion u nas i tak się zapełni, więc organizatorowi to dynda.
Vania miała rację!
#300279 | Dodano: 26.06.2017 22:53:50
Ja od czasów Impactu z Rammstein w 2013 nie byłem na żadnym dużym koncercie. Bilety od tego momentu są w skandalicznych cenach, a jak czytam jak wyglądają koncerty, to jest kpina i cieszę się, że przestałem na nie chodzić. Wolę mniejsze koncerty. Nie rozumiem ludzi, którzy się oburzają, i tak jak piszesz, lecą zapłacić tym, którzy traktują ich w ten sposób. Ale to nie tylko u nas tak wygląda, na Wyspach Brytyjskich jest podobnie - ceny coraz wyższe, organizatorzy (chyba też nawet Live Nation) coraz bardziej lecą w kulki podobnie jak u nas. Znajomy Szkot nawet na jakimś blogu pisał, jak wyglądają ceny na Download Festival czy jaka była polityka biletowa na Depeche Mode, Iron Maiden i Metallikę...
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Vem kan stoppa mig när pansar rullar fram?
Diesel
Zły Moderator

mężczyzna

#300280 | Dodano: 27.06.2017 05:18:12
No właśnie. Ty nie pójdziesz, Twój kolega nie pójdzie, jeszcze parę osób nie pójdzie. Ale kiedy dają płachtę na byka w postaci Metalliki, Gunsów czy Depeszów, to nie ma bata że nagle 60 tys. osób sobie to odpuści. Stadion jest pełny, kapusta zebrana, więc czym taki LN ma się przejmować? Tobą?
Vania miała rację!
gorbaczovsky
Newsman Chałturnik

mężczyzna

#300281 | Dodano: 27.06.2017 06:57:52
Ej, od kiedy przestałem chodzić na koncerty Rammstein, dramatycznie podnieśli ceny biletów.
Pewnie dlatego, że frekwencję im obniżyłem! :D
#300282 | Dodano: 27.06.2017 09:03:07
Wiesz, skoro 60 tys. ludzi nie widzi problemu i uważa, że ceny biletów i polityka organizatorów są ok, ich sprawa. Niech chodzą. Ja problem widzę, dlatego też nie chodzę na festiwale czy koncerty "gwiazd", pomijając fakt, że większość z tych co chciałem, to już widziałem. Do tego zaczęły mi przeszkadzać dzikie tłumy ludzi, jak i to, że albo oglądasz koncert z telebimu (festiwale), albo gnieciesz się w tłumie, gdzie tak mało co widzisz, a żeby stanąć bliżej to musisz odstać godziny bez ruchu, jedzenia i picia ;) Starzeję się? :D Nie wiem co musiałoby przyjechać, żebym się zdecydował na taki koncert. Może nowa płyta Rammstein :D?
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Diesel
Zły Moderator

mężczyzna

#300283 | Dodano: 27.06.2017 10:19:02
Leon napisał(a):
Ja problem widzę, dlatego też nie chodzę na festiwale czy koncerty "gwiazd", pomijając fakt, że większość z tych co chciałem, to już widziałem.

Cytując "klasyka" mojej koleżanki, która z mężem rozważała wyjazd na Metallikę i jego narzekania na wysokie ceny i pytanie jak na tym przyoszczędzić: "Zawsze możesz nie jechać" ;)
Każdy chodzi sobie na to, na co ma ochotę, ale gadamy o podejściu do tematu od strony organizatora, który ma nieograniczoną niemal możliwość dymania fanów.
Vania miała rację!
#300284 | Dodano: 27.06.2017 11:03:14
Jasne ;) Tylko zauważ, że byłbym chętny na koncerty tych samych kapel które już kiedyś widziałem, gdyby organizator nie podwyższał co rok cen biletów na koncerty, nie robił jakichś "stref A i B", GC na 3/4 płyty, gdzie na ostatnich Gunsach podobno była wolna amerykanka jeśli chodzi o chodzenie między płytą a trybunami. Takie rzeczy frustrują i zniechęcają, przynajmniej mnie. Sytuacji nie poprawiają tacy organizatorzy jak Rockloud, gdzie paru znajomych królika zwietrzyło łatwy hajs na państwowych czy unijnych dotacjach. Dzięki takim monopolistom jak Live Nation czy okazyjnym cwaniakom jak Rockloud, rynek wygląda jak wygląda. Szkoda, że ludzie nie wiedzą, jak bardzo przepłacają za koncerty. Tych pieniędzy które płacą za bilety, w większości nie dostają artyści, tylko organizatorzy.

Diesel
Zły Moderator

mężczyzna

#300285 | Dodano: 27.06.2017 11:59:42
Masz absolutną rację. Sam też rezygnuję z niektórych koncertów ze względu na cenę. Ja na Rammstein we Wrocku nie miałem zamiaru wydawać bodajże 300 zł, więc cierpliwie zaczekałem na odsprzedaż i udało się kupić chyba za 200 na tydzień przed koncertem. Ale skoro udało im się zapełnić stadion za 300, to dlaczego nie mają próbować przy następnej okazji za 350? I co to za różnica, że mógłby to robić jeszcze raz Rockloud?
Na szczęście istnieje coś takiego jak Krzywa Laffera i w teorii pod to można podpiąć odwołanie koncertu Prodyżów.
Vania miała rację!
#300286 | Dodano: 27.06.2017 12:14:00
Nie pamiętam, czy Rammstein we Wrocławiu był wyprzedany? Wydaje mi się, że sukcesem tego koncertu była stosunkowo niska cena jak na skład festiwalu jak i dzisiejsze ceny biletów na tego typu koncerty, no i dobre połączenia z Niemcami czy Czechami, którzy podejrzewam też przyjechali, bo mieli blisko. Nie ma różnicy kto to robi, chodzi mi tylko o sam fakt, że nie ma żadnej alternatywy czy konkurencji - albo jest monopolista jak Live Nation dyktujący warunki, albo cwaniacy pokroju RockloudLive którzy korzystając z doświadczenia giganta zrobili koncert na podobnych warunkach. Nie ma szans na jakiegoś nowego organizatora z niższymi cenami, skoro można kosić frajerów po 300 stówy i więcej.

flake9
Król Lew

mężczyzna

#300287 | Dodano: 27.06.2017 14:25:14
Leon napisał(a):
Wiesz, skoro 60 tys. ludzi nie widzi problemu i uważa, że ceny biletów i polityka organizatorów są ok, ich sprawa. Niech chodzą.

To nie jest tak, że ja i inni ludzie problemu nie widzimy. Ale co mam zrobić, skoro urodziłem się odrobinę za późno (jakieś 100 lat :)) i duża część ważnych dla mnie zespołów powoli kończy kariery i mam do wyboru zobaczyć ich teraz albo nigdy. Wolałbym zobaczyć ich teraz, za mniejsze pieniądze, bo koszty organizacji aż tak wielkie chyba nie są, ale organizatora niewiele to interesuje i narzuca swoje ceny, bo wielu ludzi pójdzie i już. To tak jakby urządzić bunt konsumencki na superdrogie najnowsze iphony. Ludzie i tak kupią.
1 3 7 5
Techniczny
Shagwest
Admin

mężczyzna

#300295 | Dodano: 27.06.2017 19:39:11
Dokładnie, nie czuj się wyjątkowy tylko dlatego, że Ty nie chodzisz na te koncerty, a 60 tysięcy ludzi chodzi. Wielu widzi te problemy i rzyga na samą myśl o LiveNation, ale w kwestii pójdę/nie pójdę na dany koncert decyduje dużo więcej czynników. I w bilansie wychodzi, że jak przyjeżdża TEN zespół, na bilet mnie stać, urlop mogę wziąć, daleko nie będę musiał się tłuc pociągami - to idę. Mimo tego GC na 3/4 płyty i masy innych łajdactw organizatora. Bojkot konsumencki nie zadziała w każdej branży.

Tak więc ci, którzy byli na G'n'R powinni się teraz spiąć i dojechać LiveNation. Bo o ile można chachmęcić na wielkości GC, to takie kwestie, jak droższe bilety na numerowane siedzenia, które okazały się warte tyle samo co na nienumerowane, bo ochrona kazała siadać gdzie się chce (najzwyklejsze oszustwo), albo kompletnie olanie przepisów przeciwpożarowych i zatkanie dróg ewakuacyjnych czy nawet przeciążenie sektorów na trybunach poprzez wpuszczanie tam o wiele więcej ludzi niż się powinno - to są punkty zaczepienia.
So say we all.
flake9
Król Lew

mężczyzna

#300296 | Dodano: 27.06.2017 20:32:44
Zastanawiało mnie właśnie, czy dałoby się wysmażyć jakiś pozew zbiorowy. W końcu wielu ludzi straciło pieniądze, choć organizator powinien gwarantować, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Ale zbierz teraz ludzi...

Teraz przynajmniej nie są na tyle bezczelni, by sprzedawać GC. Teraz jest General Admission, czyli nie ma w sobie pozytywnego nacechowania, które później kończy się wielkim rozczarowaniem.
1 3 7 5
Sonne
Messerschmitt

kobieta

#300297 | Dodano: 27.06.2017 20:55:42
Pewnie w regulaminie napisali, że zastrzegają sobie prawo do tego i tamtego, w tym też do odwołania imprezy... Zabezpieczyli się przed czymś takim.
#300298 | Dodano: 27.06.2017 21:32:09
Ja absolutnie nie czuję się wyjątkowy, bo nie chodzę na duże koncerty, wiele osób tak robi. Z takich czy z innych powodów. Mam świadomość, że ludzie nic z tym nie zrobią, bo wolą dla świętego spokoju zapłacić więcej kasy i zobaczyć daną kapelę, takie są prawa rynku. Jednak akcje z ochroną, brak poszanowania dla "stref", miejsc na biletach są zwyczajną nierzetelnością ze strony organizatora i tak jak piszesz - narażeniem ludzi na uszczerbek na zdrowiu.

flake9
Król Lew

mężczyzna

#300299 | Dodano: 27.06.2017 21:38:51
Mieli szczęście, że nic się nie stało. Byłaby afera, gdyby doszło do jakiejś paniki i ludzie zaczęliby się tratować. Wtedy beknęliby za to. Z dwojga złego lepiej, żeby LN dalej świrowało niż żeby ludzie mieli ginąć.
1 3 7 5
Caron
Messerschmitt

kobieta

#300305 | Dodano: 28.06.2017 07:18:21
flake9 napisał(a):
Zastanawiało mnie właśnie, czy dałoby się wysmażyć jakiś pozew zbiorowy.

tu raczej indywidualnie się bardziej opłaca, większa szansa załatwienia na korzyść pozywającego, bo przy zbiorowym = większa stawka = większe działa wytoczone.
Diesel
Zły Moderator

mężczyzna

#300306 | Dodano: 28.06.2017 08:15:35
Niejaka strona "maltreting" zajmująca się rzekomo marketingiem wrzuciła ciekawy post na fejsie:

Tę uroczy znak zauważyłem w toalecie przy autostradzie, kiedy tydzień temu jechałem... właśnie, na Guns N'Roses!
A skoro już przy tym jesteśmy, to mam nadzieję, że mimo tego, że Live Nation mi nie odpisało, to jednak Live Nation o mnie nie zapomniało. Bo ja nie zapomniałem o Live Nation.
Nie zapomniałem, a prace nad tekstem idą naprawdę dobrze, mimo braku woli współpracy ze strony naszego - mającego problemy ze znaczeniem słowa "przyzwoitość" - organizatora koncertu, chociaż...
Chociaż "tekst" to nie jest tu najlepsze słowo, należałoby raczej powiedzieć "projekt".
Jeśli więc byliście na GNR, szczególnie w Golden Circle, lub macie znajomych, którzy byli, to sugeruję: nie wyrzucajcie / niech nie wyrzucają biletu.
Może się przydać.

Ciekawe czy nie planują jakiegoś pozwu zbiorowego.
Vania miała rację!
Leon
Perverse

mężczyzna

#300818 | Dodano: 11.08.2017 19:40:04
Sprawa ma ciąg dalszy: http://deathmagnetic.pl/newsy/praktyki-livenation-...

Rammcio
Komendant Obory
Paulofil

mężczyzna

... stać na jednej nodze w pociągu to wyczyn ...
Techniczny
Shagwest
Admin

mężczyzna

#300878 | Dodano: 16.08.2017 16:25:31
Super, że w końcu coś zaczyna się dziać w tym temacie.
So say we all.

Strony: 151 52 53 54 55

Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Na stronie: 54
Zalogowani: 1
Szukaj