news zespół twórczość fanklub forum
Newsy
Skocz Do
Wakacje?
Musisz być zalogowany aby zagłosować.
Skomentuj na forum
Archiwum sond
Galeria

Strony: 1

#291304 | Dodano: 24.01.2016 20:41:12
Siema wszystkim

Po baardzo długiej nieobecności wracam do was ludziska z nowym tematem, zapałem do działania i udzielania się na forum jak to robiłem z dawien dawna.

Zacznę od tematu o boxsie. Nie widziałem takiej debaty więc jedziemy!

Recenzja będzie zawierała mega SPOJLER więc jeśli planujesz zakupić owy box albo się samemu przekonać co jest w nim wyjątkowego lepiej nie czytaj dalej ;)

Kilka słów ustępu:
Przyznam szczerze, że obawiałem się wydać taką ilość gotówki na kilka winyli i kawałek kartonu w którym są przechowywane. Nie oszukujmy się, chyba każdy miałby obawy co do słuszności takiego zakupu jeśli całość miałaby się okazać co najmniej "wątpliwej" jakości. Moje obawy minęły niczym bąk na wietrze ale o tym dalej..

"coś jakby" recenzja:
Pierwsze wrażenie po przyjściu paczki - "cholera jakie to ustrojstwo jest ciężkie!" Wraz z dziewczyną zabrałem się za odpakowywanie owego boxu aż w końcu ukazał się on naszym oczom. Pierwsze wrażenie - perfekcyjna jakość. Zaczynam powoli rozumieć za co zapłaciłem. Pudełko ciężkie, grawerowane, mocne. Innymi słowy niemiecka precyzja!
Zabieramy się za odpakowywanie płyt. Cieszę się jak dziecko, które pierwszy raz zapoznawało się z tym zespołem. Delikatnie otwieram każdą płytę. Wącham świeżo wydrukowany papier (ach, ten zapach nowego druku!) Tutaj zostaje rozwiana kolejna moja wątpliwość co do ceny. Każdy album został przygotowany na innym, wręcz doskonałym papierze z książeczkami i tłoczeniami na okładkach i wkładkach(SIC!) 2:0 Box vs Wątpliwości cenowe.
Czas na odsłuch. Reakcja... "Ja pierniczę, jakie to jest głośne z winyla!" Remaster szczególnie Herzeleid i Sehnsucht po prostu pozamiatał kosmos. Nie sądziłem, że słuchanie tak wymęczonych albumów przyprawi mnie o szybsze bicie serca. Kolejny argument cenowy obalony mamy już 3:0
Dojeżdżam do Reise, Reise. Słucham, słucham i nagle własnym uszom nie wierzę. Stein Um Stein zostało wzbogacone na wyciszeniu o powtórzenia słowa "ramm". Myślę sobie "ŁOOO... Kur.ekhm.ka!" Jeszcze raz! Faktycznie, jest. Następna myśl - "a może jak słuchałem Herze, Sehn i Mutter to coś przegapiłem?! Huk sprawdzę następnym razem." Rosenrot i znów się chyba przesłyszałem? w Spring jest więcej tekstu czy mi się wydaje? NIE!! Po "Doch tausend Sonnen brennen nur für dich" jest jeszcze jedna* dodatkowa linijka tekstu! "WOW" ale spoko nie podniecajmy się to jeszcze nie wszystko. Te Quiero Puta. Gdzie się podziały kobiece wstawki?! Co jest grane?! No nie ma. Aż tu nagle Mas, mas, mas... - zupełnie inny głos! "jaaa...pierdziu". Raritaren i tutaj również kilka małych drobiazgów. Das Modell krótsze o intro. Bardzo lubię ten cover, teraz jeszcze bardziej! Donaukinder zostało prze-aranżowane i powiem wam szczerze są plusy i minusy tego zabiegu. Chociaż bardziej na to pierwsze. Tego wam nie wyjawię będziecie musieli sami się jakoś dowiedzieć na czym polega różnica :) wątpliwości rozwiane całkowicie - 4:0.

*jedna bądź dwie. Piszę po dłuższej przerwie w odsłuchu. Daję odpocząć emocjom ;)

Podsumowanie
Gdyby ktoś zapytał mnie jak tylko pojawiła się wiadomość na temat tego boxu i jego ceny czy warto go zakupić. Prawdopodobnie odpowiedziałbym, że za taką cenę - NIE. Teraz z perspektywy osoby, która zapoznała się z całością twierdzę, że to był jeden z bardziej udanych zakupów tego roku. Powiedzmy sobie szczerze to nie tylko przeniesienie muzyki na inny nośnik. To kawał dobrej i ciężkiej pracy jaką ktoś włożył w przygotowanie tego boxa jako całości. Do ostatniego dnia miałem wątpliwości czy dobrze postępuję wydając taką ilość pieniędzy. Teraz już wiem, że postąpiłem słusznie tym bardziej, że moja kochana dziewczyna mnie jeszcze w tym przekonaniu utwierdziła. Jedyny niesmak jaki pozostał, to brak jakiejś 7" czy 10" z no powiedzmy 2 takimi demami, o których nikt nigdy nie słyszał. Takimi wiecie... perełkami z szuflady ;)

ocena: 4/5
Piwo każdemu kto przeczytał!

Czy ktoś oprócz mnie skusił się na ten box? jeśli tak to liczę na wrażenia w tym temacie. Jeśli macie pytania to czekam ;)
Diesel
Zły Moderator

mężczyzna

#291313 | Dodano: 25.01.2016 09:14:30
Alter_Mann napisał(a):

Na piwo się skuszę, ale nie przeczytałem ;)
Vania miała rację!
#291315 | Dodano: 25.01.2016 09:33:14
Diesel napisał(a):
Alter_Mann napisał(a):

Na piwo się skuszę, ale nie przeczytałem ;)

Kto bogatemu zabroni :)
Caron
Messerschmitt

kobieta

#291317 | Dodano: 25.01.2016 13:41:39
"Po "Doch tausend Sonnen brennen nur für dich" jest jeszcze jedna* dodatkowa linijka tekstu!"

Jaka?
Dzar
Grill Master

mężczyzna

#291318 | Dodano: 25.01.2016 13:45:58
Parę słów dodanych jest.
"Targałbym jak basista nowe struny"...
... i tak przez całe życie.
Caron
Messerschmitt

kobieta

#291320 | Dodano: 25.01.2016 13:49:35
no toteż pytam jakich...
Ava
Feuerspritzer

mężczyzna

#291324 | Dodano: 25.01.2016 14:56:50
"Doch tausend Sonnen brennen nur für dich, unter dem Asphalt."
Caron
Messerschmitt

kobieta

#291326 | Dodano: 25.01.2016 15:20:18
Dzięki :)

Btw, jak wiadomo dobre winyle to nie wszystko, liczy się dobry sprzęt do odsłuchu :)
patton
Messerschmitt

kobieta

#291330 | Dodano: 25.01.2016 18:03:16
Przeczytałam. Piwo chętnie oddam, bo nie lubię.
Nieistniejący gradient emocjonalny
#291331 | Dodano: 25.01.2016 18:05:03
Biorę.
So say we all.
#291332 | Dodano: 25.01.2016 18:11:33
Ja również.
W sensie przeczytałem i wezmę piwo.

Dawno nie czytałem, żeby ktoś się tak ekscytował wydawnictwem jakimkolwiek, nonono.
patton
Messerschmitt

kobieta

#291333 | Dodano: 25.01.2016 18:46:54
No i dobrze, że ktoś tu się jeszcze czymś ekscytuje.
Nieistniejący gradient emocjonalny
Leon
Perverse

mężczyzna

#291338 | Dodano: 25.01.2016 19:49:41
http://www.feuerrader.pl/forum/topic/687/page/46 Tu było na temat dodatkowych linijek i zmian na winylach.
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Vem kan stoppa mig när pansar rullar fram?
#291349 | Dodano: 26.01.2016 21:25:26
Leon napisał(a):
http://www.feuerrader.pl/forum/topic/687/page/46 Tu było na temat dodatkowych linijek i zmian na winylach.

O faktycznie musiałem to przeoczyć. Może po prostu nie przewertowałem dokładnie całego tematu z demami. Chociaż dziwię się odrobinę dlaczego tam się znalazł opis skoro jest to osobne wydawnictwo na osobny temat.

Caron napisał(a):
Dzięki :)

Btw, jak wiadomo dobre winyle to nie wszystko, liczy się dobry sprzęt do odsłuchu :)

Prawda! Musi być porządny sprzęt. Jeśli, ktoś kupuje taki box bo znalazł na strychu unitrę, ma wieżę która "daje radę" i "jakoś to złączy" to raczej powinien odpuścić sobie taką zabawę.

gorbaczovsky napisał(a):
Ja również.
W sensie przeczytałem i wezmę piwo.

Dawno nie czytałem, żeby ktoś się tak ekscytował wydawnictwem jakimkolwiek, nonono.

Moja ekscytacja wynika może nie z samego zespołu tylko raczej zajoba jaki mam na punkcie płyt winylowych. Chociaż tak jak pisałem w recenzji słuchając chłopaków po (w cholerę mega długiej) przerwie jakoś tak mi się lepiej zrobiło. Uruchomiły się wspomnienia i podróże do Spodka za gówniarza.
Leon
Perverse

mężczyzna

#291352 | Dodano: 27.01.2016 01:14:21
Alter_Mann napisał(a):
Leon napisał(a):

O faktycznie musiałem to przeoczyć. Może po prostu nie przewertowałem dokładnie całego tematu z demami. Chociaż dziwię się odrobinę dlaczego tam się znalazł opis skoro jest to osobne wydawnictwo na osobny temat..

Może dlatego, że różnice w paru kawałkach na winylach to są te "inne wersje" jak druga część nazwy wątku sugeruje ;) Nikt inny się nie pochwalił zakupem tych winyli, to i temat nie powstał ;)
Där jag kommer ifrån är vi så jävla hårda att vi klipper gräsmattan med pansarvagn.

Vem kan stoppa mig när pansar rullar fram?
#291360 | Dodano: 27.01.2016 19:24:04
Leon napisał(a):
Alter_Mann napisał(a):
Leon napisał(a):

O faktycznie musiałem to przeoczyć. Może po prostu nie przewertowałem dokładnie całego tematu z demami. Chociaż dziwię się odrobinę dlaczego tam się znalazł opis skoro jest to osobne wydawnictwo na osobny temat..

Może dlatego, że różnice w paru kawałkach na winylach to są te "inne wersje" jak druga część nazwy wątku sugeruje ;) Nikt inny się nie pochwalił zakupem tych winyli, to i temat nie powstał ;)

Nie zmienia to jednak faktu, że nowe wydawnictwo i należy mu się temat. (który notabene pewnie zakończy się szybciej niż się zaczął. Nie wiem tylko czy z braku opinii czy też tego, że mało kto się na to szarpnął)
Ksenofob
Feuerspritzer

mężczyzna

#291364 | Dodano: 27.01.2016 20:51:24
To uratujmy ten temat przed przedwczesną śmiercią.
Ja chciałem kupić ten boksik, ale gdy okazało się, że tak naprawdę nie jest limitowany, to stwierdziłem, że nie warto.
Jednak moja miłość do czarnych krążków ma bardzo silny aspekt kolekcjonerski.
Za tę cenę można wyhaczyć kilka znacznie ciekawszych winyli.
#291375 | Dodano: 30.01.2016 15:04:13
Ksenofob napisał(a):
To uratujmy ten temat przed przedwczesną śmiercią.
Ja chciałem kupić ten boksik, ale gdy okazało się, że tak naprawdę nie jest limitowany, to stwierdziłem, że nie warto.
Jednak moja miłość do czarnych krążków ma bardzo silny aspekt kolekcjonerski.
Za tę cenę można wyhaczyć kilka znacznie ciekawszych winyli.

Nie no box jest limitowany. Tylko, że dla pierwszej edycji i jest przepotężny (limit nie box) :P Fakt to już bardziej zagrywka marketingowa ale nie zawsze kupuje się takie rzeczy dla numerków. Większą wartość niż numerki ma dla mnie pierwsze tłoczenie.

Co do ceny to tak jak pisałem wyżej. To już kwestia tego jak się na to patrzy. Nowy zagramaniczny album znanego zespołu (jak Muse, Pink Floyd, Led Zeppelin, Massive Attack czy chociażby Tool) 2xLP 180g w Gatefoldzie i z książeczką w pierwszym tłoczeniu średnio kosztuje ok. 140zł. Co nam daje przy 7 albumach i boxsie do trzymania ok. 1000zł a za taką cenę można już takie cudeńko dostać ;)

Ewentualnie inny przelicznik... Winyli jest 14. Średnia cena jednej płyty winylowej to jakieś 70-80zł. 70x14 + box jakieś 5 dyszek i daje nam to też prawie 1000zł.

Nie chcę tutaj pisać, że to super mega tanio, nic tylko brać. Jest to drogi zakup ale warty swojej ceny. Przynajmniej ja tak uważam ;)

Strony: 1

Ogłoszenia

» Mapa fanów Rammstein

Logowanie
Login:
Hasło:

+ Zarejestruj się

+ Zapomniałem hasła

Na stronie: 64
Zalogowani: 0
Szukaj